Tiesa.com   |   2010-11-28

Tariasi dėl pagalbos Airijai

  
Tariasi dėl pagalbos Airijai

ES finansų ministrai sekmadienį susitiko nuodugniai apsvarstyti 85 mlrd. eurų finansinės pagalbos Airijai detalių, bet jie vis dar nesutaria dėl šios paskolos palūkanų. Susitikimas Briuselyje buvo surengtas siekiant neleisti Airijos skolų krizei išplisti į kitas euro zonos šalis, kurių iš viso yra 16. Ekspertai skelbia, kad Portugalija ir Ispanija šiuo požiūriu taip pat yra pažeidžiamos.

Pranešimai, kad Airijai gali būti nustatytos 6,7 proc. palūkanos devyneriems metams, išprovokavo pasipiktinimą Dubline. Tai būtų žymiai daugiau nei 5,2 proc. Graikijai nustatytų palūkanų pagal anksčiau šiais metais parengtą 110 mlrd. eurų finansinės pagalbos planą ir būtų nepriimtina, sakė Airijos finansų ministras Brian‘as Lenihan‘as.
Principinis susitarimas buvo pasiektas per tarptautines derybas Dubline. Maždaug 35 mlrd. skiriamų eurų bus panaudota Airijos bankininkystės sistemai sutvirtinti.
 
Šeštadienį Dubline protestavo dešimtys tūkstančių žmonių, kurie piktinosi, kad vyriausybė teikia prioritetą bankų, o ne paprastų mokesčių mokėtojų interesams. Jie smerkė pagalbos planą ir ragino premjerą Brian‘ą Cowen‘ą atsistatydinti.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai