Pagal EK ir delfi.lt informaciją   |   2010-08-11

Tabako prekės ženklas – „Rūkymas žudo“

  
Tabako prekės ženklas – „Rūkymas žudo“

Briuselio politikų rengiami įvairūs reglamentai neaplenkė ir tabako pramonės. Nusipirkti „Marlboro“, „Kent“ ar kitų pavadinimų cigarečių pakelį gali būti nebeįmanoma jau po kelerių metų. Europos Komisija rengia naują reglamentą, siūlantį ant cigarečių pakelio palikti tik įspėjimą apie grėsmę sveikatai ir pašalinti pavadinimus, logotipus, paveikslėlius bei kitus ženklus.

mal" style="margin-right:0cm;line-height:150%;mso-outline-level: 1">Ant juodai baltos spalvos rūkalų pakelių puikuosis tik įspėjimas apie grėsmę sveikatai. Gamintojo prekės ženklas turės būti tik informacinio, bet ne reklaminio pobūdžio.

Tabako gamintojai susirūpino dėl EK iniciatyvos: „Mes palaikome naujas taisykles, kuriomis siekiama sumažinti neigiamą tabako vartojimo poveikį sveikatai, tačiau nesutinkame su priemonėmis, kurios užkirs kelią normaliai konkurencijai tarp gamintojų bei uždraus pirkėjams nusipirkti tabako gaminių“, teigė „Philip Morris“ atstovė Andrea Gontkovičová.

 

„Naujųjų taisyklių įvedimo tikslas yra padaryti taip, kad tabako gaminiai būtų kuo mažiau prieinami ir parduodami tik, pavyzdžiui, vaistinėse“, sakė kovos prieš rūkymą aktyvistas Borisas Stastny. Jis pabrėžė, kad daugeliu atveju būtent patrauklaus dizaino tabako gaminių pakuotės atkreipia jaunimo dėmesį ir paskatina pradėti rūkyti.

 

Nors daugelyje Europos šalių kampanijų prieš rūkymą metu buvo pateikta panašių pasiūlymų, praėjusiais metais Lietuvos Seimas atmetė siūlymą nuo cigarečių pakelių pašalinti pavadinimus, logotipus ir kitus skiriamuosius ženklus.

 


  

Komentarai

Naujausi straipsniai