Tiesa.com   |   2015-08-07

Švedų rūstybę labiausiai jaučia benamiai emigrantai

  
Švedų rūstybę labiausiai jaučia benamiai emigrantai
© Wikimedia.org
Į Švediją atsikraustę romai gyvena gatvėse pastatytose palapinėse ir prašo išmaldos.
Į Švediją atsikraustę romai gyvena gatvėse pastatytose palapinėse ir prašo išmaldos.

Švedijoje daugėja išpuolių prieš imigrantus, tačiau realių bausmių sulaukė tik nedaugelis užpuolikų. Kaip pranešė portalas thelocal.se, praėjusiais metais šalyje gyvenantys imigrantai teisėsaugos insĮ Švediją atsikraustę romai gyvena gatvėse pastatytose palapinėse ir prašo išmaldos.titucijoms pranešė apie 25 išpuolius, tačiau tik penki atvejai sulaukė didesnio pareigūnų dėmesio ir dėl jų buvo pradėti tyrimai.

Ypatingai daug išpuolių įvykdoma prieš benamius, kurie padegami miegantys, negailestingai mušami, niokojami jų būstai. Remiantis statistika, per paskutinius 18 mėnesių užregistruoti net 75 išpuoliai prieš benamius.
Pareigūnų teigimu, didžioji dalis šių užpuolimų įvykdomi dėl rasinės neapykantos.
Štai šiomis dienomis Švedijos policija pradėjo tyrimą po to, kai buvo pasikėsinta į dviejų automobilyje miegojusių benamių gyvybę. Incidentas, kurio metu užpuolikai norėjo nušauti miegojusius žmones, įvyko Bodene, šiaurinėje šalies dalyje.
 
Žiaurių išpuolių pasitaiko ne tik mažesniuose miestuose, bet ir sostinėje, Stokholme. Žiniasklaida pranešė, kad į benamius miesto centre buvo mesti flakonai pilni rūgšties. Dar prieš dvi savaites policija gavo pranešimą apie tai, kad į benamius nusikaltėliai mėtė uždegtus fejerverkus.
 
„Tiesa“ jau rašė, kad Švedija – vieną tų šalių, į kurią plūsta Europos Sąjungos (ES) piliečiai iš skurdžiau gyvenančių bendrijos regionų. Vienper paskutinius 12 mėnesių, kaip rodo oficiali statistika, į šalį atvyko keturi tūkstančiai emigrantų.
 
Dauguma jų priklauso romų bendruomenei, kuri tiek Švedijoje, tiek visoje ES ypatingai gausi. Didžioji dalis romų gyvena palapinėse arba susirenčia laikinus būstus gatvėse, o norėdami susirinkti pinigų pragyvenimui, prašo išmaldos.
 
  

Žymos: Švedija, Romai, Benamiai, išpuoliai

Komentarai

Naujausi straipsniai