Tiesa.com   |   2016-02-08

Švedai nepatikėjo lietuviu: N. Bilevičius kalės iki gyvos galvos

  
Švedai nepatikėjo lietuviu: N. Bilevičius kalės iki gyvos galvos
© Facebook.com
Nerijus Bilevičius Švedijos kalėjime praleis visą gyvenimą, o jo žmona Irina į Lietuvą grįžo vasarą.
Apklausos metu vyras lėtai judėjo pirmyn-atgal ir verkė. Jis tikino, kad niekada niekam nieko blogo nepadarė, o L. Holm net nepažinojo.

Švedijos Apeliacinis teismas išnagrinėjo už žmogžudystę nuteisto lietuvio Nerijaus Bilevičiaus pateiktą skundą ir paliko galioti ankstesnio teismo nutartį, pagal kurią vyras kalėjime praleis visą likusį savo gyvenimą.

Lietuvio advokatė Inger Rönnbäck laikėsi anksčiau pasirinktos strategijos ir Apeliaciniame teisme naudojo puolimo taktiką. Ji, kaip ir jos klientas, tvirtino, kad N. Bilevičius nenužudė 16-emetės Lisos Holm, pranešė lrytas.lt.
35-erių lietuvis į teisėsaugos rankas pateko praėjusių metų vasarą, birželį, kai po ilgų ir sekinančių paieškų buvo rastas išniekintos ir nužudytos jaunos švedės kūnass.
 
Nuteistojo advokatė įsitikinusi, kad kaltinamųjų galėjo būtų ne vienas ir visi jie turėjo vienokį ar kitokį motyvą. Vienas jų – Nerijaus jaunesnysis brolis Aivaras. Jis kartu su Aivaro žmona Irina po žmogžudystės 2015-ųjų birželį trumpam buvo sulaikyti, tačiau vėliau buvo paleisti ir išvyko į Lietuvą.
 
Anot I. Rönnbäck, Aivaras, kuris labai domisi smurtine pornografija, tėvynėje dingo kaip vandenį. N. Bilevičiaus advokatė norėjo nuteistojo brolį apklausti teisme Švedijoje, tačiau apie jo buvimo vietą nežino net Bilevičių motina.
 
Tuo tarpu teismas komentuodamas griežčiausią bausmę teigė, jog sprendimą lėmė surinkti įkalčiai, o galutinį tašką uždėjo faktas, kad ant nužudytos merginos kūno rasta N. Bilevičiaus DNR.

Apklausos metu – ašaros
Portalas lrytas.lt taip pat paviešino Švedijoje daryto N., Bilevičiaus tardymo video. Jame N. Bilevičiaus veidas uždengtas, galima matyti tik siluetą.
 
Visos apklausos metu vyras lėtai judėjo pirmyn-atgal ir verkė. Jis tikino, kad niekada niekam nieko blogo nepadarė, o L. Holm net nepažinojo. Lietuvis taip pat prisipažino, kad jam geriau negyventi nei kalėti už tai, ko nepadarė, nes jis nėra žmogžudys.
 
Lietuvis negalėjo paaiškinti, kaip jam priklausantys daiktai, kurie rasti nusikaltimo vietoje, ten atsirado. Jis tik kartojo: „Aš nežinau. Negaliu jums paaiškinti“.
 
Vėliau tardytojas dar bandė įkalbėti N. Bilevičių daugiau papasakoti, ką jis žino apie nusikaltimą, tačiau šis tvirtino, kad neturi nieko bendro su tuo nusikaltimu ir dar kartą pakartojo, kad nepažinojo aukos L. Holm.
 
  

Žymos: Švedija, Žmogžudystė, Lietuvis, Nerijus Bilevičius, Lisa Holm

Komentarai

Naujausi straipsniai