Tiesa.com   |   2016-03-14

Sužeista Turkija pažadėjo nugalėti terorizmą

  
Sužeista Turkija pažadėjo nugalėti terorizmą
© Wikimedia.org
Mirtininkų detonuotos bombos sprogo sostinės Ankaros širdyje – judriame Attaturko prospekte.
Išpuolis pasėjo paniką ir baimę ne tik Ankaroje, bet ir visoje šalyje, kurioje saugumas tampa prioritetiniu klausimu.

Po antro teroristinio išpuolio per mėnesį Turkija be gailesčio smogė kurdų sukilėliams Irako šiaurėje. Kaip pranešė naujienų agentūros, „kariškiai smūgiavo itin taikliai“ ir sunaikino kurdų ginklų sandėlius bei vadavietes.

Aukšti Turkijos pareigūnai pranešė, kad viena iš moterų mirtininkių gali būti siejama su šalyje uždrausta Kurdistanų darbininkų partija (PKK).
„Tiesa“ primena, kad skaudus teroro išpuolis, per kurį žuvo mažiausiai 37 žmonės, o dar virš šimto buvo sužeistų, iš kurių bent 19 žmonių būklė kritinė, įvyko sekmadienio vakarą. Dviejų mirtininkų detonuotos bombos sprogo pačioje Turkijos Ankaros sostinės širdyje – Attaturko prospekte, netoli Kizilajaus aikštės.
Netoli šios vietos yra įsikūrę Parlamento rūmai, Vyriausybės kanceliarija, taip pat yra gausybė įstaigų, veikia dideli prekybos centrai. Tik sekmadienį teroro vietoje buvo šiek tiek mažiau žmonių.
 
Nepasant to, šis išpuolis, žinoma, pasėjo paniką ir baimę ne tik Ankaroje, bet ir visoje šalyje, kurioje saugumas tampa prioritetiniu klausimu.
 
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas iš karto po išpuolio pareiškė, kad su terorizmu kovos tol, kol šis bus sužlugdytas. Žodį pradėjo tesėsi pirmadienio rytą šiaurės Irake.
 
Vos prieš mėnesį Ankaroje nuaidėjo kitas sprogimas, nusinešęs 28 nieko dėtų žmonių gyvybes. Dar daugiau buvo sužeistų.
 
 
  

Žymos: Turkija, Ankara, Teroro išpuolis, Recepas Tayyipas Erdoganas

Komentarai

Naujausi straipsniai