Sunday Express ir Tiesa.com inf.   |   2015-09-07

Sunday Express: „Su pabėgeliais atvyko tūkstančiai teroristų“

  
Sunday Express: „Su pabėgeliais atvyko tūkstančiai teroristų“ Informacijos apie teroristų skaičių Europoje kol kas neįmanoma patvirtinti.

Laikraštis „Sunday Express“ skelbia, kad daugiau kaip keturi tūkstančiai teroristinės organizacijos „Islamo valstybė“ narių kartu su pabėgeliais pateko į Europos Sąjungą. Laikraštis tvirtina, kad infomaciją gavo iš teroristinės organizacijos nario.

 Britų leidinio šaltinis papasakojo, kad teroristai įsimaišė į pabėgėlių stovyklas Turkijoje. Iš Izmiro ir Mersino miestų jie išplaukė į Italiją. “Islamo valstybės” kovotojų tikslas neva yra patekti į Švediją ir Vokietiją. Informaciją apie teroristų kelionės maršrutą patvirtino ir žmonių gabentojai.
Vieno iš jų teigimu, jis padėjo daugiau kaip dešimčiai teroristų prasmukti į Europą. “Kai kurie kalbėjo, kad nori aplankyti savo šeimas, kiti – kad būtų pasirengę“, – pasakojo šaltinis.
 
Šaltinis iš „Islamo valstybės“ pareiškė, kad teroristų infiltravimas – tai keršto už antskrydžius, kuriuos vykdo JAV vadovaujama tarptautinė koalicija, pradžia. „Mes norime sukurti kalifatą ne tik Sirijoje, bet ir visame pasaulyje“, – pareiškė jis. Anot teroristo, išpuoliai bus nukreipti prieš Vakarų valstybių vyriausybes, o ne civilius asmenis.
 
„Islamo valstybė – tai teroristinė grupuotė, kuri 2014 metų vasarą paskelbė sukurianti kalifatą, apimantį dalį Sirijos ir Irako teritorijų.
 
Prieš „Islamo valstybę“ kovoja Sirijos režimi pajėgos, Sirijos sukilėliai, Irako kariuomenė, šiitų sukilėliai, kurdų savigynos būriai ir JAV vadovaujama koalicija, kuri vykdo oro antpuolius.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai