Tiesa.com   |   BBC   |   2014-07-01

Sulaikytas buvęs Prancūzijos prezidentas N. Sarkozy

  
Sulaikytas buvęs Prancūzijos prezidentas N. Sarkozy Buvęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy sulaikytas dėl įtarimų korupcijos byloje.

Prancūzijoje sulaikytas buvęs šalies prezidentas Nicolas Sarkozy. Tai precedento neturintis atvejis naujausių laikų Europos istorijoje. Kaip pranešė BBC, šis žingsnis buvo žengtas tiriant korupcijos bylą.

 Pareigūnai įtakingą politiką sulaikė Nantero mieste praėjus dienai po to, kai buvo suimtas jo advokatas Thierry Herzogą. Pastarasis įtariamas trukdymu teisėsaugai.
Buvęs Prancūzijos prezidentas, kuris šaliai vadovavo 2007-2012-aisiais metais, įtariamas neteisėtai bandęs išgauti informaciją iš vieno teisėjo, tiriančio kitą bylą, kuri susijusi su jo telefono pokalbių klausymusi.
 
BBC priminė ir apie tai, kad N. Sarkozy kol kas nepavyko atsikratyti įtarimų šešėlio, mesto dėl nešvarios 2007 metų jo rinkimų kampanijos finansavimo. Į tai galimai buvo įsitraukę „L'Oreal“ imperijos paveldėtoja Liliane Bettencourt ir net tuo laikotarpiu Libijai vadovavęs diktatorius Muammaras Gaddafi.
Prancūzijos įstatymai numato, kad nepaisant žmogaus socialinės padėties, įtariamasis už grotų gali būti laikomas 48 valandas. Tad kada bus paleistas buvęs Pranzūcijos vadovas kol kas nėra aišku.
 
Spėjama, kad kelios valandos ar paros praleistos kalėjime bus mirtinas smūgis N. Sarkozy kaip politiko karjerai. Jis ketino kandidatuoti į Prancūzijos prezidento postą 2017-aisiais metais.
 
 
  

Žymos: Nusikaltimai, Pracūzija, Korupcija,

Komentarai

Naujausi straipsniai