Tiesa.com   |   2013-05-28

Stokholmo priemiesčius siaubę imigrantai rimsta

  
Stokholmo priemiesčius siaubę imigrantai rimsta Savaitę Stokholmo priemiesčius siaubė ugnis.

Švedijos sostinės priemiesčiuose kelias paras siautėję imigrantai rimsta. Šiandien ryte policija suskaičiavo jau tik dešimt padegtų automobilių, pranešė BBC. Policijos atstovas pasidžiaugė, kad daugiau neramumų neužfiksuota ir gyvenimas grįžta į normalias vėžes.

„Tiesa“ primena, kad per pastarąją savaitę Stokholmo priemiesčiuose gyvenantys žmonės negalėjo būti ramūs, nes gatvėse nuolat siautė nusikaltėliai.
Išpuoliai prasidėjo prieš daugiau nei savaitę, kai policija viename iš priemiesčių, kuris tankiai gyvenama imigrantų, nušovė mačete ginkluotą vyrą. Labai greitai neramumai išplito ir į kitus Švedijos sostinės priemiesčius, kuriuose buvo sudeginta šimtai automobilių, nusiaubtos parduotuvės. Nusikalėliai kai kuriuose rajonuose padėgė ir gyvenamųjų namų garažus dėl ko naktį reikėjo evakuoti dešimtis žmonių. Sudegintos ir kelios policijos nuovados, ugnis suniokojo greitosios pagalbos stotis bei gaisrines.
 
Siaubdami kitų turtą imigrantai sakė, kad jie kovoja prieš rasizmą ir nori atkreipti dėmesį į užimtumo problemas, nes pastaruoju metu daugeliui jų trūksta darbo.
 
Šie neramumai sukėlė diskusijas švedų tarpe apie imigrantų teises ir pareigas bei jų integraciją. Mat didžioji jų dalis atvyko į Švediją ekonomikos pakilimo laikais, o dabar kaip ir patys švedai susiduria su finansiniais sunkumais. Remiantis statistiniais duomenimis, šiuo metu Švedijoje imigrantai sudaro apie 15 proc. visų šalies gyventojų.
  

Žymos: imigracija, Švedija, Konfliktas

Komentarai

Naujausi straipsniai