Tiesa.com/BNS   |   2017-04-08

Stokholmo išpuolis: paaiškėjo teroristo kilmė

  
Stokholmo išpuolis: paaiškėjo teroristo kilmė Įtariamasis - 39 metų Uzbekistane gimęs vyras.
Įtariame, kad suimtas vyras yra užpuolikas.

Penktadienį Švedijos sostinėje Stokholme į minią žmonių įvažiavus sunkvežimiui, policija atskleidžia pirmuosius duomenis apie įtariamąjį išpuolį įgyvendinusį teroristą.

Teroristinio akto metu žuvo mažiausiai keturi asmenys.
Švedijos prokuroras Hansas Ihrmanas šeštadienį patvirtino, kad suimtas asmuo, siejamas su Stokholme įvykdytu mirtinu išpuoliu, yra 39 metų Uzbekistane gimęs vyras.
 
Šalies vidaus žvalgybos agentūros vadovas nurodė, kad šis asmuo anksčiau buvo patekęs į specialiųjų tarnybų akiratį.
 
Švedijos policija anksčiau šeštadienį pranešė, kad vyras, suimtas dėl „įtariamo teroristinio nusikaltimo“, galbūt yra vairuotojas, ankstesnę dieną nukreipęs sunkvežimį į žmonių minią prie gausiai lankomo Stokholmo prekybos centro.
 
„Įtariame, kad suimtas vyras yra užpuolikas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Stokholmo policijos atstovas Larsas Bystromas.
Pavogtas alumi prekiaujančios bendrovės sunkvežimis penktadienį prieš 15 val. vietos laiku rėžėsi į žmones ir parduotuvių centro „Ahlens“ pastatą Karalienės bulvare, kuris yra didžiausia pėsčiųjų gatvė mieste, virš Stokholmo centrinės metropoliteno stoties.
 
Per penktadienį įvykdytą ataką žuvo keturi žmonės, dar 15 buvo sužeisti, iš jų devyni – sunkiai.
Švedijos saugumo policijos (Sapo) vadovas Andersas Thornbergas sakė, kad suimtas „įtariamasis nefigūravo mūsų naujausiose bylose, bet anksčiau jis buvo mūsų bylose“.
 
Pasak A.Thornbergo, vykdydamos šį tyrimą šalies tarnybos bendradarbiauja su kitų šalių saugumo agentūromis, bet daugiau detalių nepateikė.
 
Švedijos nacionalinės policijos vadovas Danas Eliasonas šeštadienį per spaudos konferenciją sakė, kad „nėra nieko, kas sakytų, jog mes sulaikėme ne tą asmenį“.
Jis pridūrė, kad policija per išpuolį panaudotame sunkvežimyje taip pat rado objektą, kuris „gali būti bomba arba padegamasis įtaisas. Mes jį tebetiriame.“
 
 
  

Žymos: Švedija, Teroristinis išpuolis, Teroristinė ataka, Stokholmas

Komentarai

Naujausi straipsniai