Tiesa.com, DELFI.lt, BNS   |   2019-04-21

Šri Lankoje - 8 sprogimai: nustatė paskutinės atakos kaltininką

  
Šri Lankoje - 8 sprogimai: nustatė paskutinės atakos kaltininką
© twitter nuotrauka

Trijose bažnyčiose ir trijuose viešbučiuose Šri Lankos sostinėje Kolombe ir jo apylinkėse nugriaudėjo sprogimai, sekmadienį pranešė policija. Šiuo metu pranešta apie 8 sprogimus, kurių metu žuvo beveik 160 žmonių, šimtai sužeistų.

Aštuntąjį sprogimą Šri Lankoje surengė savižudis, žuvo trys žmonės. Aštuntąjį sprogimą virtinės mirtinų išpuolių Šv. Velykų sekmadienį sukrėstoje Šri Lankoje surengė savižudis ir per šį išpuolį žuvo trys policijos pareigūnai, pranešė naujienų agentūros AFP šaltinis policijoje.
Pasak šaltinio, savižudis sprogdintojas detonavo sprogmenis, kai pareigūnai įžengė į vieną namą Kolombo šiauriniame priemiestyje, kad atliktų kratą. Per sprogimą sugriuvo viršutinis namo aukštas ir žuvo trys policijos pareigūnai.
 
Prieš tai šalį sudrebino septyni sprogimai, kurie įvyko bažnyčiose ir viešbučiuose ir per kuriuos žuvo apie 160 žmonių. Tuo tarpu Šri Lankos gynybos ministras dėl šių išpuolių, kuriuos pavadino „apgailėtinais teroristų išpuoliais“, apkaltino religinius ekstremistus.
 
Ruwanas Wijewardene (Ruvanas Vidževardenė) reporteriams pareiškė manąs, kad policija ir karinės pajėgos jau nustatė, kas surengė mirtinus sprogimus. „Susijusieji su šiais apgailėtinais teroristų išpuoliais bus kuo skubiau suimti“, – pridūrė jis.
 
Atnaujinta 13.33 val. Šri Lankos vyriausybė sekmadienį po virtinės mirtinų sprogimų visoje šalyje įvedė komendanto valandą, kuri, pasak policijos, įsigalios nedelsiant ir galios tol, kol bus paskelbta kitaip.
Šalies gynybos ministerija iš pradžių pranešė, jog komendanto valanda galios naktį, tačiau policija vėliau paskelbė, kad ši tvarka įsigalios nedelsiant. Pasak gynybos ministro Ruwano Wijewardene (Ruvano Vidževardenės), komendanto valanda gali galioti tol, kol bus įsitikinta, jog vietos gyventojams ir turistams negresia jokio pavojaus.
 
Žiniasklaidoje taip pat pranešama, jog Šri Lankos valdžia blokavo prieigą prie pagrindinių socialinių tinklų ir susirašinėjimo programėlių, kad užkirstų kelią melagingos informacijos plitimui. Kiek anksčiau sekmadienį Šri Lankoje driokstelėjo aštuoni sprogimai.
 
Išpuolių taikiniais tapo prabangūs viešbučiai sostinėje Kolombe ir jo apylinkėse, taip pat bažnyčios Kolombo, Negombo ir Batikaloa miestuose. Sprogimai įvyko katalikams švenčiant Šv. Velykas. Iki šiol patvirtintais duomenimis, per sprogimus žuvo beveik 160 žmonių, o dar per 500 žmonių buvo sužeisti.
  

Žymos: sprogimas, Mišios, bombos, šri lanka, sri lanka, sprogimas per Velykas

Komentarai

Naujausi straipsniai