Tiesa.com   |   „The Moscow Times“   |   2015-04-10

Skandinavai pasižadėjo ištiesti pagalbos ranką Baltijos šalims

  
Skandinavai pasižadėjo ištiesti pagalbos ranką Baltijos šalims Apie skandinavų savigynos planus ir pagalbą Baltijos šalims, pranešė „The Moscow Times“.
Apie skandinavų savigynos planus ir pagalbą Baltijos šalims, pranešė „The Moscow Times“.

Skandinavijos šalys vieningai nutarė glaudžiau bendradarbiauti su Baltijos šalimis ir kurti vieningas strategijas bei suteikti pagalbą, jeigu toks reikalas iškils, Rusijai ne tik demonstruojant agresiją, bet ir realiai kėsinantis į kitų šalių teritorinį vientisumą.

Apie tai šiandien pranešė „The Moscow Times“. Laikraštyje rašyta, kad Švedija, Norvegija, Danija, Suomija ir Islandija mano, jog Rusija šiandien yra ta šalis, kuri destabilizuoja padėtį regione ir reikia būti pasirengusioms atitinkamai reaguoti, jeigu iškiltų pavojus vienos iš šalių saugumui ir suverenitetui. Visos šios nuostatos ir pasižadėjimai sugulė į pasirašytą jungtinę deklaraciją.
Skandinavijos šalių lyderiai vienas kitam antrino, kad Rusijos vadovai jau ne kartą pademonstravo savo požiūrį, jog jie siekdami savo tikslų nepaiso tarptautinių normų ir susitarimų, kad nekeldami sau klausimų jie pasisavina svetimas teritorijas, tad tiek Baltijos, tiek Skandinavijos šalys turi būti ne tik pačios pasiruošusios gintis nuo galimos Rusijos agresijos arba tinkamai sureaguoti į provokacijas, bet ir ištiesti pagalbos ranką kaimynei.
 
Skandinavų ministrai, aptardami pasirašytą jungtinę deklaraciją, taip pat paminėjo ir tai, kad Rusija iki šiol sėkmingai manipuliuoja tam tikrų valstybių interesais ir kursto nesantaiką tiek tarp Europos Sąjungos šalių, tiek tarp NATO bloko narių.
 
 
  

Žymos: Karas, Rusija

Komentarai

Naujausi straipsniai