Tiesa.com   |   2017-04-09

Šiuolaikinė Mauglio istorija: neįgalią dukrą paliko miške

  
Šiuolaikinė Mauglio istorija: neįgalią dukrą paliko miške
© youtube.com kadras.
Mergaitės elgesys primena gyvūnų elgseną.
Spėjama, kad mergaite tėvai ar globėjai atsikratė tyčia palikdami ją pamiškėje.

Šią savaitę pasaulį apskriejo istorija apie Indijos miškuose rastą mergaitę, kuri gyveno kartu su beždžionėmis.

Šiaurinėje šalies dalyje esančiame Bahraicho gamtos rezervate apie 8 metų mergaitė savo elgesiu greičiau primena gyvūną, o ne žmogų: ji nemoka kalbėti ir bendrauja riksmais, vaikas taip pat vaikšto pasiremdamas ne tik kojomis, bet ir rankomis.
Policijos pareigūnai teigia, jog mergaitė pastebėta prie kelio pamiškėje. Vaiko tėvai ieškomi. Kol kas mergaitė su medikų pagalba mokosi žmonėms būdingo elgesio.
 
Kol kas vaikas tiriamas ligoninėje, tačiau ir be išsamesnių tyrimų aišku, jog ji turi ne tik fizinę, bet ir protinę negalią.
 
Spėjama, kad mergaite tėvai ar globėjai atsikratė tyčia palikdami ją pamiškėje. Teigiama, jog ji kurį laiką praleido laukinių beždžionių būryje ir išmoko imituoti šių gyvūnų elgesį.
 
Vietos moterų teisių aktyvistė Ranjara Kumari žiniasklaidai sakė, jog toks žiaurus elgesys su vaiku iš dalies aiškinamas ir dėl jo lyties.
 
„Kai kurios šeimos mergaites vis dar vertina mažiau nei berniukus, jos geriau atsikratys vaiku nei leis pinigus jiems išlaikyti“, – pasakojo R. Kumari.
 
Ligoninės gydytojai teigia nežinantys, kiek laiko mergaitė gyveno laukinėje gamtoje, tačiau abejoja, ar ji miške buvo palikta nuo gimimo.
Mergaitė pamiškėje rasta sausio mėnesį, tačiau žinia apie ją pasklido tik praėjusią savaitę. Žiniasklaida ją iš karto pakrikštijo mergaite-Maugliu: Rudyardo Kiplingo knygos herojaus vardu. Šis personažas – berniukas, augęs Indijos miškuose su laukiniais žvėrimis.
  

Žymos: Indija, mergaitė, mauglis

Komentarai

Naujausi straipsniai