Tiesa.com   |   2013-09-12

Sirija: taikos prošvaistė

  
Sirija: taikos prošvaistė Sirijos puolimas atidėtas. Ar ilgam, neaišku.

Koks likimas laukia Sirijos, pasaulio galingieji vis dar sprendžia. Po to kai JAV prezidentas Barackas Obama pareikalavo atiduoti cheminį ginklą, o Sirija sutiko, puolimo scenarijus nuėjo į antrą planą. Prie šio taikos plano prisidėjo ir Rusija, kuri paragino Sirijos režimą atiduoti ginklą, kurį Rusija pati ir sunaikins.

Vildamasis, kad šio susitarimo laikysis tiek Sirija, tiek Rusija, B. Obama vis delto abejojo laiminga pabaiga. Tačiau jis pripažino, kad ši iniciatyva turi potencialą pašalinti cheminių ginklų grėsmę be jėgos panaudojimo.
Jis taip pat informavo, kad JAV karinio jūrų laivyno laivai nuo Sirijos pakrantės, kur šiuo metu yra dislokuoti niekur nesitrauks. O reaguodamas į Sirijos prezidento Basharo al Assado žodžius, kad JAV karinė operacija pasmerkta žlugti net neprasidėjus, JAV prezidentas atšovė: „Net riboto masto smūgis pasiųs tokią žinią Assadui, kokios negali pasiųsti jokia kita šalis“.
 
Tačiau taikos, atrodo, trokšta ne visi. Prancūzija nekeičia savo nuomonės ir linkusi nubausti Siriją už cheminių ginklų panaudojimą. JAV prezidentas B. Obama savo toną jau gerokai sušvelninęs, į jo pusę linksta ir kitos šalys. „Tiesa“ primena, kad dvi didžiausios JAV sąjungininkės – D. Britanija ir Vokietija nusprendė neprisidėti prie karinės operacijos.
  

Žymos: Karas, Sirija, Konfliktas

Komentarai

Naujausi straipsniai