Tiesa.com   |   BNS   |   2017-07-04

Šiaurės Korėja sėkmingai išbandė tarpžemyninę balistinę raketą

  
Šiaurės Korėja sėkmingai išbandė tarpžemyninę balistinę raketą Tarptautiniai ekspertai patvirtino, kad tai yra tarpžemyninė balistinė raketa.
Nustatyta, kad raketa pasiekė daug didesnį negu 2,5 tūkst. km aukštį, skrido apie 40 minučių, įveikė 900 km i nukrito Japonijos jūroje, mūsų šalies išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Šiaurės Korėja antradienį paskelbė sėkmingai išbandžiusi tarpžemyninę balistinę raketą, o šis pasiekimas yra dešimtmečius puoselėtų ambicijų kulminacija.

„Istorinį“ raketos „Hwasong 14“ bandymą stebėjo šalies lyderis Kim Jong Unas, per specialią laidą paskelbė valstybinės Korėjos televizijos pranešėja, vilkinti tradicinius korėjiečių drabužius.
Šiaurės Korėjos antradienį paleistos balistinės raketos pasiektas aukštis „smarkiai viršijo“ 2,5 tūkst. km, pranešė Japonijos gynybos ministerija, o analitikai sako, kad pagal teoriškai pasiekiamą nuotolį šis aparatas priskirtinas prie tarpžemyninių balistinių raketų (ICBM).
 
„Nustatyta, kad raketa pasiekė daug didesnį negu 2,5 tūkst. km aukštį, skrido apie 40 minučių, įveikė 900 km i nukrito Japonijos jūroje, mūsų šalies išskirtinėje ekonominėje zonoje“, – sakoma ministerijos pranešime.
 
„Štai ir viskas. Tai yra ICBM“, – sakė Kalifornijos mieste Monterėjuje įsikūrusio Midlberio tarptautinių studijų instituto Rytų Azijos branduolinių ginklų neplatinimo programos direktorius Jeffrey Lewisas.
 
 
  

Žymos: Šiaurės Korėja, raketos

Komentarai

Naujausi straipsniai