Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-01-31

Serijinio žudiko T. Bundy istorija: dešimtys aukų, pabėgimas iš kalėjimo ir „per švelni“ bausmė 

  
Serijinio žudiko T. Bundy istorija: dešimtys aukų, pabėgimas iš kalėjimo ir „per švelni“ bausmė
© Flickr.com
Tedas Bundy

Tedas Bundy – šaltakraujiškiausias žudikas, kokį jums teko sutikti. Būtent taip save kadaise apibūdino šis vyras. Perskaitę jo istoriją įsitikinsite, kad tai – tiesa.

1974-ųjų pavasarį Kaskadijos regione, Šiaurės Amerikoje, gyvenantys žmonės ėmė panikuoti, kai be jokios žinios neįtikėtinu tempu ėmė dingti Vašingtono ir Oregono valstijų koledžuose besimokančios merginos.
Per pusmetį netikėtai dingo šešios moterys, o saulėtą dieną iš paplūdimio negrįžus Janice Ann Ott ir Denise Marie Naslund, aplinkiniuose rajonuose įsivyravo baimė ir nežinia. Tačiau tik po šių merginų dingimo, tiksliau, kaip vėliau paaiškėjo, pagrobimų, ne vieną mėnesį trukusiame tyrime atsirado proveržis. Netrukus po to, kai iš paplūdimio nebegrįžo dvi draugės, į policijos nuovadas atėjo dar kelios moterys, kurios pasakojo apie vyrą, bandžiusį jas įsivilioti į automobilį.
 
Pradėta ieškoti simpatiško jauno vyro, vairuojančio rudos spalvos „VW Beetle“ automobilį. Moterims vyras prisistatydavo Tedo vardu. Paviešinus ieškomo žmogaus apibūdinimą, pas pareigūnus atvyko keletas žmonių, tarp kurių – buvusi Tedo mylimoji, artimas jo draugas, bendradarbis ir psichologijos profesorius, kadaise dėstęs vyrui. Visi jie teigė, kad ieškomas vyras – Tedas Bundy.
 
Tačiau pareigūnai negalvojo, kad jaunas, niekada neprasikaltęs pilietis galėtų būti šių pagrobimų vykdytojas, ir atmetė jį kaip įtariamąjį. Būtent šios savybės labai pagelbėjo T. Bundy darant serijinio žudiko karjerą, kurios metu jis žiauriai nužudė mažiausiai 30 moterų.
 
Kurį laiką T. Bundy kvailino visus – policiją, kuri jo neįtarė, kalėjimo apsauginius, pro kuriuos jam pavyko pabėgti, moteris, kurios tapo jo aukomis, ir žmoną, su kuria jis susituokė po to, kai buvo sučiuptas. Tačiau būtent taip, kaip teigė T. Bundy advokatas, elgėsi tik pats žiauriausias ir beširdis žmogus.
T. Bundy vaikystė
 
Vyras gimė Vermonte. Eleanora Louise Cowell jo susilaukė būdama neištekėjusi. Tedas taip niekada ir nepažinojo savo tėvo. Gėdydamiesi tokios laisvo elgesio dukters, Eleanoros tėvai, Tedo seneliai, berniuką užaugino kaip savo sūnų. Beveik visą savo vaikystę T. Bundy manė, kad jo mama – jo sesuo.
 
Tačiau T. Bundy vaikystė nebuvo lengva. Jo senelis berniuką ir mamą dažnai mušdavo, dėl to jie pabėgo ir apsigyveno pas Eleanoros pusbrolius Vašingtone. Ten gyvendama berniuko mama susipažino ir ištekėjo už ligoninės virėjo Johnnie Bundy, kuris vėliau įsivaikino Tedą ir davė jam savo pavardę. Patėvis T. Bundy nepatiko, nes neuždirbdavo daug pinigų, kadaise vienai savo merginų sakė jis.
 
Daugiau apie T. Bundy vaikystę žinoma nėra, mat skirtingiems biografams jis pateikdavo skirtingus faktus, tačiau savo įprastą gyvenimą jis apibūdino kaip kupiną „tamsių fantazijų, jam turėjusių didelę įtaką“. Nors Tedas save apibūdino kaip vienišių, vakarais slampinėjusį gatvėmis ir stebėjusį moteris, mokyklos draugai jį prisimena kaip gana populiarų ir draugišką.
Pirmasis užpuolimas
 
Baigęs mokyklą, T. Bundy tęsė mokslus Puget Sound universitete, tačiau po metų jis pakeitė studijų kryptį ir Vašingtono universitete ėmė mokytis kinų kalbos. Ir ši specialybė jam nepatiko. Metęs mokslus, kaip teigiama portale Allthatsinteresing.com, jis grįžo pas senelius, kur sužinojo, kad moteris, apie kurią jis manė esant jo seserimi, iš tiesų yra jo mama.
 
1968-aisiais vyras vėl nusprendė mokytis ir tapo Vašingtono universiteto psichologijos mokslų studentu. Netrukus po to Tedas ėmė susitikinėti su Elizabeth Kloepfer. Būtent ji pirmoji pranešė policijai, kad Tedas galėtų būti visų tų regione siautusių žudynių kaltininkas.
 
1973-aisiais T. Bundy ėmė mokytis teisės, tačiau po kelių mėnesių nustojo lankyti paskaitas. Būtent tada ėmė dingti merginos ir moterys.
 
Kaip teigiama, pirmoji serijinio žudiko auka iš tiesų buvo ne nužudyta, o stipriai sumušta. Įsibrovęs į aštuoniolikmetės Karen Sparks namus, per galvą jai trenkė metaline lovos rėmo dalimi, o po to lytiškai išnaudojo ją tuo pačiu daiktu. Neįgalia tapusi mergina net 10 dienų buvo komos būsenos.
Pirmasis nužudymas
 
Pirmoji T. Bundy nužudyta moteris – Vašingtono universiteto studentė Lynda Ann Healy. Po pirmojo užpuolimo praėjus mėnesiui, ankstyvą rytą vyras įsilaužė į Lyndos butą, trenkė jai per galvą ir sąmonės netekusią moterį aprengęs įsisodino į automobilį. Jos niekas niekada nebematė, kol po kelerių metų buvo aptikta vieta, kurioje T. Bundy slėpė visų savo aukų kūnus.
 
 
Po to Tedo aukomis tapo dar kelios aplinkiniuose rajonuose gyvenusios moterys. Jis pasitelkdavo labai neįprastą taktiką – apsimetęs, kad susilaužė ranką, savo aukų paprašydavo padėti susidėti daiktus į automobilį, kartais užsipuldavo vienas keliu einančias merginas.
 
Sąmonės netekusias moteris serijinis žudikas surišdavo, išprievartaudavo ir nužudydavo, o jų kūnus sumesdavo į nuošalią miške esančią vietą. Ten gulinčius lavonus T. Bundy neretai aplankydavo dar kartą, kad galėtų pasimylėti su jau yrančiais kūnais.
„Nužudžius jos tampa tavo. Jos yra tavo dalis, jų kūnai priklauso tau, ir tave visada jos trauks“, – kadaise sakė nusikaltėlis.
 
Per kitus penkis mėnesius T. Bundy pagrobė ir nužudė penkias universiteto studentes. Paskelbus apie merginų dingimą, policija pagalbos kreipėsi net į valstybei priklausančias agentūras. Viena tokių buvo Vašingtono valstijos Skubios pagalbos departamentas, kur T. Bundy dirbo tada, kai vykdė nusikaltimus. Čia jis susipažino su Carole Ann Boone, su kuria, tęsdamas žiaurius nusikaltimus, susitikinėjo kelerius metus.
 
Sulaikymas dėl pagrobimo
 
Bėgant laikui, vis dar neradus tikrojo už moterų dingimus atsakingo asmens, į pareigūnus kreipdavosi žmonės, kurie kaip vieną iš įtariamųjų nurodydavo Tedą. Tada, kai miške buvo rasti pirmieji jo aukų kūnai, vyras persikėlė gyventi į Jutos valstiją, kur nusprendė mokytis teisės.
 
Nepaisydamas naujos gyvenimo pradžios, T. Bundy ir toliau prievartavo bei žudė jaunas merginas. Aukų sąrašui ilgėjant, buvusi T. Bundy mylimoji E. Kloepfer vėl kreipėsi į policiją ir patvirtino įtarianti, kad būtent šis vyras atsakingas už žudymus. Nors po to T. Bundy nebuvo sulaikytas, jis tapo vienu pagrindinių įtariamųjų. Nepaisydamas to, žudyti jis nesiliovė.
 
1975-ųjų rugpjūtį pareigūnai sustabdė T. Bundy vairuojamą automobilį patikrai. Jo viduje buvo rastos kaukės, antrankiai, virvės ir kiti keisti daiktai. Nors to nepakako, kad vyras būtų sulaikytas, pareigūnas, supratęs, kad Tedas yra vienas apylinkėse siaučiančių žudynių įtariamųjų, nusprendė jį atidžiai stebėti.
 
Po kurio laiko buvo nuspręsta surasti seną rudos spalvos „VW Beetle“ automobilį. Jame aptikti plaukai sutapo su trijų jo aukų plaukais. Vėliau vyrą, kaip bandžiusį ją pagrobti, atpažino ir viena moteris.
 
Tedas buvo apkaltintas žmogžudystėmis ir pagrobimais, jam buvo skirta įkalinimo bausmė. Kol sėdėjo už grotų, policija ir toliau tyrė šią bylą, ieškojo daugiau jo aukų.
 
 
Pabėgimas iš kalėjimo
 
Tačiau net ir grotos nesustabdė T. Bundy. Vyrui ne kartą pavyko pabėgti nuo pareigūnų. Pirmą sykį tai jis padarė 1977-aisiais, kai paprašė būti įleistas į Aspeno teismo biblioteką. Jo niekas neprižiūrėjo, nebuvo ir advokato, mat Tedas pats nusprendė sau atstovauti. Slapstymasis truko neilgai. Po šešių dienų T. Bundy buvo sučiuptas.
 
Kitas pabėgimas buvo sėkmingesnis ir turėjo skaudesnių pasekmių. Po pirmojo pabėgimo praėjus vos pusmečiui, per lubose pjūklu padarytą ertmę jis paspruko į Floridą.
 
Ten vos po poros savaičių laisvėje T. Bundy įsilaužė į studenčių seserijos namus Floridos valstijos universitete. Per 15 minučių jis ne tik lytiškai išnaudojo ir nužudė dvi merginas, bet ir sugebėjo dar dvi jų stipriai sužaloti.
 
Vis dar besislapstydamas, po trijų savaičių jis iš mokyklos pagrobė 12-metę Kimberly Diane Leech ir ją nužudė. Policija jį sugavo po savaitės. „Jau geriau būtumėte mane nužudę“, – tada sakė jis.
 
Mirties bausmė
 
Galiausiai serijiniam žudikui buvo skirta mirties bausmė. Ji įvykdyta Floridos Raiford kalėjime, kur T. Bundy patyrė kitų kalinių smurtą ir, kai kurių šaltinių teigimu, buvo išprievartautas.
 
1989-ųjų sausio 24 d. jis atsisėdo į elektros kėdę. Švęsti jo mirties prie teismo rūmų susirinko šimtai žmonių.
 
„Už viską, ką jis padarė toms mergaitėms – kankinimus, jų kūnų išniekinimus, manau, elektros kėdė buvo per švelni bausmė“, – sakė vienos iš nužudytų merginų mama.
 
Nors prieš mirtį T. Bundy prisipažino įvykdęs šiuos žiaurius nusikaltimus, tikslus jo aukų skaičius nėra žinomas. Skelbiama, kad jų skaičius svyruoja nuo 30 iki 40. Kad ir kiek žmonių jis nužudė, T. Bundy yra laikomas vienu garsiausių ir žiauriausių serijinių žudikų Amerikos istorijoje.
 
ŠALTINIS: alfa.lt
 
  

Žymos: JAV, Nusikaltimai, Kriminalai, Serijinis žudikas, Ted Bundy

Komentarai

Naujausi straipsniai