Tiesa.com   |   2015-12-23

Šeimą praradęs siras europiečių prašo atjautos

  
Šeimą praradęs siras europiečių prašo atjautos
© Flickr.com
Abdullah Kurdi Sirijoje prie šeimos sugriautų namų.

Skausmo palaužtas siras Abdullah Kurdi, mažo berniuko, kuris nuskendo Viduržemio jūroje, tėvas, prieš Kalėdas prašo atverti duris ir užjausti nuo karo baisumo bėgančius sirus. Jo vaizdo pranešimas bus transliuojamas Kalėdų dieną per 4-ąjį D. Britanijos kanalą, pranešė independent.co.uk.

„Mano žinia – norėčiau, kad visas pasaulis atvertų savo duris sirams. Jeigu žmogus užtrenkia duris kažkam prieš veidą, būna labai sunku“, – berniuko tėvas A. Kurdi sako savo vaizdo pranešime. „Kai durys atvertos, jie nebesijaučia pažeminti. Šiuo metų laiku norėčiau prašyti jūsų visų pagalvoti apie skausmą, kurį patiria tėvai, motinos ir vaikai, ieškantys ramybės ir saugumo“, – sakė A. Kurdi, kuris šiuo metu gyvena Irake.
„Mes teprašome šiek tiek jūsų užuojautos“, – pridūrė jis.
 
„Tiesa“ primena, jog Aylano Kurdi kūnas buvo nufotografuotas gulintis veidu į smėlį paplūdimyje. Trimečio berniuko nuotrauka prieš kelis mėnesius sukrėtė visą pasaulį ir tapo savotišku pabėgėlių krizės simboliu. Aylano mama Rhana ir ketverių brolis Ghalebas taip pat žuvo jūroje šių metų rugsėjį.
 
Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūra paskelbė, jog šiemet į Europą atvyko jau per 1 mln. pabėgėlių ir migrantų. Daugiau negu 970 tūkst. iš tų žmonių atliko pavojingą kelionę per Viduržemio jūrą. Net pusė pabėgėlių buvo sirai, kurie pabėgo iš savo karo draskomos šalies.
 
Šį kelią buvo pasirinkusi ir keturių asmenų Kurdi šeima. Pabėgę iš Sirijos, jie kurį laiką glaudėsi Turkijoje, kol vieną dieną nusprendė žūtbūt pasiekti Graikijos krantus plaukdami paprasta gumine valtimi Viduržemio jūra. Šios pražūtingos kelionės metu, rugsėjį, mama Rihana su trimečiu Aylanu ir keturmečiu Ghalebu nuskendo.
 
 
  

Žymos: Mirtis, Sirija, Vaikai, pabėgėliai, tėvai, Viduržemio jūra

Komentarai

Naujausi straipsniai