Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-08-28

Sėdėjo skambant JAV himnui – buvo pasmerktas

  
Sėdėjo skambant JAV himnui – buvo pasmerktas
© Flickr.com nuotr.
Colinas Kaepernickas nutarė nerodyti pagarbos JAV simboliams.
Nemėgsti šalies, kuri tau suteikė galimybę būti sėkmingam? Tai išvažiuok iš čia

Amerikietiškojo futbolo komandos žaidėjas prieš rungtynes atsisakė atsistoti ir taip pagerbti JAV himną – taip jis protestavo prieš šalyje rasizmu grindžiamą teisingumą.

San Francisko „49ers“ žaidėjas Colinas Kaepernickas buvo vienintelis žmogus stadione, kuris sėdėjo skambant JAV himnui prieš rungtynes su „Green Bay Packers“. Jis paaiškino neketinantis atsistoti ir parodyti pagarbos vėliavai šalies, kurioje engiami juodaodžiai bei žmonės dėl savo odos spalvos.
Pats futbolininkas yra maišytos rasės, jis jau anksčiau viešai reiškę palaikymą judėjimui „Black Lives Matter“ judėjimas, suaktyvėjęs po policininkų nužudytų juodaodžių.
 
Vėliau, kai C. Kaepernickas pasirodė aikštėje, tribūnose susirinkę žiūrovai sportininką už tokį poelgį nušvilpė. Socialiniuose tinkluose jis taip pat gavo nemažai pylos.
 
„Nemėgsti šalies, kuri tau suteikė galimybę būti sėkmingam? Tai išvažiuok iš čia“, – sakė žinomas beisbolininkas Aubrey Huffas.
 
Komanda 28 metų futbolininko nesmerkia ir pripažįsta paliekanti jam teisę rinktis – parodyti pagarbą JAV vėliavai bei himnui ar ne.
Nacionalinė futbolo lyga ragina, tačiau nereikalauja atsistoti stadione skambant himnui.
  

Žymos: JAV, Protestai, black lives matters, Colin Kaepernick

Komentarai

Naujausi straipsniai