Tiesa.com   |   2015-06-19

Šaulys juodaodžius bažnyčioje iššaudė tikėdamasis karo

  
Šaulys juodaodžius bažnyčioje iššaudė tikėdamasis karo Tragedija, per kurią žuvo devyni žmonės buvo įvykdyta vienoje Čarlstono bažnyčių.
Sulaikytas 21-erių jaunuolis Dylannas Roofas į žmones šaudė

Devynis žmones bažnyčioje JAV Pietų Karolinos valstijoje nušovė 21-erių jaunuolis Dylannas Roofas. Jis šaudynes vienoje Čarlstono bažnyčioje sukėlė tikėdamasis sukelti pilietinį karą. Šaulys buvo sulaikytas praėjus maždaug parai po nusikaltimo.

iš karto po išpuolio pranešė, kad jaunas vyras iš pradžių su visais juodaodžių bažnyčioje dalyvavo mišiose, kai staiga netikėtai ėmė šaudyti.
„Bažnyčios viduje buvo aštuoni žuvę žmonės. Du žmonės buvo išvežti (į ligoninę). Vienas iš jų mirė. Šiuo metu yra devynios šio atgrasaus nusikaltimo aukos“, – sakė žurnalistams Čarlstono policijos viršininkas Gregory Mullenas.
 
Jis pridūrė, kad šios šaudynės yra „nusikaltimas iš neapykantos“. Apie tai, kad jaunuolis buvo rasistas papasakojo ir jo buvę bendramoksliai bei draugai. 
 
Anot jų, D. Roofas ir mokykloje, ir ją baigęs nuolat laidė rasistinius juokelius. Draugams susirūpinęs pasakojo, juodaodžiai baigia užvaldyti pasaulį ir kad kažkas reikia kažką daryti. 
 
Šaulio dėdė pasakojo, kad Dylannas neturėjo vairuotojo pažymėjimo, niekur nedirbo. Dabar visiems jau tapo žinoma, kad D. Roofas vartojo narkotikus. Dar mokykloje jis vartojo ne tik marihuaną, bet ir "Xanax". 
Bažnyčios, kurioje įvyko išpuolis, tinklalapyje nurodoma, kad ji yra seniausi tokio pobūdžio maldos namai JAV pietinėse valstijose.
 
Čarlstonas dar yra vadinamas Šventuoju miestu dėl daugybės jame esančių bažnyčių ir istoriškai susiklosčiusios imigrantų etninių grupių mozaikos, lemiančios didelę konfesijų įvairovę šiame pietiniame Atlanto vandenyno pakrantės mieste.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai