Tiesa.com inf.   |   2011-11-08

Rusų šnipė susuko galvą ir britų, ir vokiečių vyrams

  
Rusų šnipė susuko galvą ir britų, ir vokiečių vyrams K.Zatuliveter susuko galvą keliems svarbiems vyrams Europoje.

Vokietijos diplomatas galimai atskleidė jautrią informaciją apie NATO ir JAV politikų vizitus rašydamas laiškus ir trumpąsias žinutes jaunai rusų merginai Katei Zatuliveter. Vėliau paaiškėjo, kad ji yra Kremliaus šnipė.

Šią informaciją vokiečiai gavo iš britų vidaus žvalgybos MI5. Ši rusė šiuo metu yra sulaikyta ir turėtų būti deportuota iš D.Britanijos. MI5 duomenimis, jauna mergina buvo užmezgusi santykius su britų parlamento nariu iš Liberalų demokratu Mike'u Hancocku. 65 metų birtas, atstovaujantis Portsmuto apygardai, buvo gynybos komiteto narys ir turėjo prieigą prie karinės informacijos.
26 metų mergina, laikraščio „The Guardian“ teigimu, vėliau dirbo M.Hancocko padėjėja. Parlamentaro advokatas neigė, kad moteris šnipinėjo Rusijos naudai.
 
Vokiečių leidinio „Focus“ duomenimis, mergina su vokiečių diplomatu susipažino šių metų balandį. Pora apsikeitė daugiau kaip 100 elektroninių laiškų ir žinučių. Juose vokietis pasakojo apie NATO reikalus, JAV politikų vizitus į Europą ir kitą darbo informaciją. 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai