Tiesa.com   |   2016-03-17

Rusijos plaukimo pažibą skandina dopingas

  
Rusijos plaukimo pažibą skandina dopingas
© Wikimedia.org
Julija Jefimova laikyta pagrindine ir grėsmingiausia Lietuvos plaukikės Rūtos Meilutytės varžov
Tai jau antras kartas, kai sportininkės dopingos testas teigiamas. Prieš tai ji įkliuvo 2013-aisiais metais ir buvo diskvalifikuota 16 mėnesių.

Pagrindinė Lietuvos palukimo pažibos Rūtos Meilutytės konkurentė baseine – rusė Julija Jefimova jau antrą kartą pagauta vartojusi dopingą. Paskelbta diskvalifikacija gali reikšti šios sportininkės karjeros pabaigą.

Rusės dopingo testas buvo atliktas ne varžybų metu jai atvykus į JAV, kur plaukikė treniruojasi jau ne vienerius metus. Tarptautinė plaukimo federacija (FINA) šios savaitės ketvirtadienį informavo, kad J. Jafimova suspenduojama neribotam laikui.
Teigiama, kad 23-ejų metų rusė, kuri nuo 2011 metų treniruojasi Los Angele (Kalifornija, JAV) įkliuvo dėl naudoti draudžiamo meldoniumo.
 
Dabartinis J. Jefimovos treneris Davidas Salo teigė esantis nusivylęs: „Teigu tai yra teisybė, aš esu nusivylęs ir susikrimtęs. Nuo pat atvykimo į JAV, visi puikiai suvokia, kad bus reguliariai tikrinami dėl dopingo vartojimo. Niekur kitur pasaulyje taip nėra. Julija, kaip ir kiti „Trojan Swim Club“ plaukikai, atlieko tyrimus USADA/WADA beveik kiekvieną savaitę“, - kalbėdamas su leidiniu „Swimming World“ sakė J. Jafimovos treneris.
 
J. Jefimova buvo laikoma būsimos Rio de Žanero (Brazilija) Olimpiados prizininke. Ji buvo ir pagrindinė Lietuvos plaukikės Rūtos Meilutytės varžovė.
 
Tai jau antras kartas, kai sportininkės dopingos testas teigiamas. Prieš tai ji įkliuvo 2013-aisiais metais ir buvo diskvalifikuota 16 mėnesių. Tuomet sportininkės organizme buvo aptiktas draudžiamas preparatas – dehidroepiandrosteronas (DHEA).
 
Meldoniumas uždrastas varototi nuo 2016-ųjų metų sausios 1-osios dienos, o sportininkams apie šį draudimą buvo pranešta praėjusių metų rugsėjo mėnesį.
 
Meldoniumas dopingo skandale dabar skandina ir kitą garsią Rusijos sportininkę – tenisininkę Mariją Šarapovą ir eilę kitų Rusijos sportininkų.
 
  

Žymos: Rūta Meilutytė, Plaukimas, Dopingas, Julija Jefimova, Rusija

Komentarai

Naujausi straipsniai