Tiesa.com   |   2015-11-02

Rusijos lėktuvo tragediją raizgo sąmokslo teorijos

  
Rusijos lėktuvo tragediją raizgo sąmokslo teorijos
© Youtube.com/Euronews
Nukritusio “Airbus 321” lainerio nuolaužos išsibarstė 20 km teritorijoje.
Prognozuojama, kad tragedijos priežasčių tyrimas gali užtrukti ne vieną mėnesį.

Aiškinantis savaitgalį sudužusio „Kogalymavia“ kompanijai priklausiusio lėktuvo katastrofos priežastis neatmetama teroristų išpuolio versija. Taip šią savaitę pareiškė aviakompanija, kurios lėktuvas sudužo Egipto Sinajaus pusiasalyje pražudydamas visus juo skridusius 224 keleivius, iš kurių 17 buvo vaikai.

Teigiama, kad nėra tokių techninių gedimų dėl kurių lėktuvas galėtų subyrėtų ore. Kad lėktuvas skilo į kelias dalis dar ore teigiama pirminėse ekspertų išvadose.
Prognozuojama, kad tragedijos priežasčių tyrimas gali užtrukti ne vieną mėnesį.
 
Ekspertai jau patviritino, kad katastrofos vietoje rastos juodosios dėžės, kurios nėra smarkiai pažeistos, tad išnagrinėjus jų duomenis, tikimasi rasti daugiau atsakymų. Egipto ekspertai tikino, kad kol kas nėra priežasčių manyti, jog lėktuvą galėjo paveikti išoriniai veiksniai.
 
Greičiausiai versiją apie teroristų išpuolį avia kompanijai ir kitiems ekspertams, kuriems artima tokia versija, pasirodė reali todėl, kad Egipto šiaurėje vyriausybės pajėgos intensuviai kaunasi su „Islamo valstybės“ (ISIS) teroristais.
 
ISIS gana greit įvykus katastrofai prisiėmė atsakomybę dėl šios tragedijos, tačiau ekspertai nelinkę tikėti tokiais pareiškimais.
Be to faktai byloja, kad lainerio pilotai iki katastrofos ne vieną kartą susisiekė su skrydžių kontrolieriais žemėje ir prašė leidimo nusileisti artimiausiame oro uoste dėl kilusių techninių nesklandumų.
 
O kol kas nelaimės vietovėje, kuri yra labai didelė (lektuvo nuolaužos išsimėčiusios 20 kilometrų teritorijoje), dirba specialistai. Jie kurį laiką tikėjosi, kad vienoje lėktuvo dalių dar gyvų žmonių, nes ji nebuvo visiškai subyrėjusi, tačiau jiems teko nusivilti – visi keleiviai ir įgulos nariai žuvo.
 
Kai kurių žmonių kūnai rasti lėktuvo kėdėse. Jie buvo prisegę saugos diržus.
 
Didžiosios dalies žuvusiųjų kūnai jau rasti. Rusijoje sekmadienis buvo paskelbta gedulo diena visoje šalyje.
"Tiesa" primena, kad "KOgalymavia" lėktuvas "Airbus 321" Egipto šiaurėje nukrito šeštadienį skrisdamas iš populiaraus Sharm el-Sheikho kurorto į Sankt Peterburgą.   
  

Žymos: Egiptas, Rusija, Lėktuvo katastrofa

Komentarai

Naujausi straipsniai