Tiesa.com   |   2017-01-06

Rusai traukiasi iš Sirijos

  
Rusai traukiasi iš Sirijos
© Wikipedia.org
Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas apžiūri lėktuvnešį „Admiral Kuznecov“.
Sirijos pajėgos praėjusį mėnesį iš sukilėlių atkovojo Alepo miestą.

Rusijos kariuomenės atstovai penktadienį pranešė mažinantys Sirijoje dislokuotas pajėgas, o konflikto zoną pirmasis paliks lėktuvnešis „Admiral Kuznecov“.

„Vykdant vyriausiojo vado (prezidento) Vladimiro Putino sprendimą, Gynybos ministerija pradeda mažinti ginkluotųjų pajėgų grupes Sirijoje“, – sakė Rusijos generalinio štabo vadas Valerijus Gerasimovas per televiziją.
V. Gerasimovas įsakė tuoj pradėti pasiruošimą sugrąžinti lėktuvnešį „Admiral Kuznecov“, atominį kreiserį „Piotr Velikij“ ir kovos su povandeniniais laivais laivą „Severomorsk“ į jų bazavimosi uostą Arktyje.
 
„Užduotys, iškeltos lėktuvnešio grupei per šią kovinę misiją, buvo įgyvendintos“, – pridūrė Rusijos pajėgų pagrindinis vadas Sirijoje Andrejus Kartapolovas.
 
Per du mėnesius Sirijos misijoje dalyvavę orlaiviai nuo lėktuvnešio pakilo apie 420 kartų ir bombardavo 1 252 „teroristų“ taikinius, nurodė A. Kartapolovas.
 
Jo teigimu, Rusija tebeturi pakankamus oro gynybos pajėgumus Sirijoje, nes šioje karo nualintoje šalyje tebėra dislokuoti zenitinių raketų kompleksai S-300 ir S-400.
Sirijoje nuo lapkričio
 
Rusijos lėktuvnešis „Admiral Kuznecov“ ir jį lydinčių laivų grupė į Viduržemio jūros rytinę dalį atplaukė lapkričio pirmoje pusėje, o jo aviacijos grupė vykdė misijas Sirijoje ir padėjo Damasko režimui atsikovoti antrą pagal dydį Alepo miestą.
 
Nuo to laiko sovietų statybos lėktuvnešis patyrė nemažai incidentų ir prarado du lėktuvus. Dėl to kariuomenės ekspertai ėmė abejoti taktine šio senstančio laivo svarba.
 
Sirijos pajėgos praėjusį mėnesį iš sukilėlių atkovojo Alepo miestą; ši režimo pergalė buvo didžiausia per jau ilgiau kaip penkerius metus besitęsiantį karą.
Įsigaliojo paliaubos
 
Rusijos prezidentas gruodžio 29 dieną įsakė pradėti savo pajėgų atsitraukimą, o kitą dieną Sirijoje įsigaliojo vyriausybės bei sukilėlių paliaubos. Šiuo metu paliaubų laikomasi, o didžiojoje šalies dalyje yra ramu. Vis dėlto kai kur tęsiasi riboto masto susirėmimai, dėl kurių konflikto šalys kaltina viena kitą.
 
Rusija kartu su Turkija ir Iranu šiuo metu siekia, kad šios paliaubos atvertų kelią taikos deryboms, kurias planuojama surengti vėliau šį mėnesį Kazachstano sostinėje Astanoje.
 
Savo bombardavimo kampaniją Sirijoje Rusija pradėjo 2015 metų rugsėjį ir tapo pagrindine B.Assado režimo sąjungininke.
 
V. Putinas jau buvo pranešęs apie dalinį atsitraukimą iš Sirijos 2016 metų kovą, tačiau Maskva vėliau vėl sustiprino kontingentą Sirijoje, suintensyvėjus kovoms.
 
 
  

Žymos: Rusija, Karas, Sirija, Alepo miestas, Aleppo, paliaubos

Komentarai

Naujausi straipsniai