Tiesa.com   |   2014-04-29

Romą maitina piligrimai

  
Romą maitina piligrimai Daugelis piligrimų, vykstančių į Vatikaną, gyvena ir didelę dalį pinigų išleidžia Romoje.

Italija šiemet tikisi sulaukti rekordinio skaičiaus turistų. Tiesa, daugelis jų atvyks neapžiūrėti antikos laikus menančių paminklų, o pabuvoti Vatikane ir bent akies krašteliu išvysti Romos popiežių Pranciškų.

 Skaičiuojama, kad šiemet Italija sulauks septynių milijonų piligrimų, kurie visą savo dėmesį skirs dvasiniams dalykams ir Vatikanui, o ne Romos Koliziejui. Praėjusiais metais šis skaičius viršijo penkis milijonus.
Tokios prognozės buvo paskelbtos po to, kai tikintieji užtvindė šv. Ptero aikštę per dviejų anksčiau vadovavusių popiežių šventaisiais paskelbimo ceremoniją praėjusį sekmadienį. Turimais duomenimis, pagrindinėje Vatikano aikštėjė buvo susirinkę 800 tūkst. piligrimų iš viso pasaulio.
 
Vatikano atstovai taip pat pripažino, kad popiežių Jono Pauliaus II-ojo ir Jono XXIII paskelbimas šventaisiais išaugino ir dabartinio popiežiaus Pranciškaus populiarumą, kuris kaip manoma dėl minėtų priežasčių dar kurį laiką augs.
 
Italijos sostinė gali džiaugtis, kad tikintieji plūste plūsta į Vatikaną, nes didžioji jų išleidžiamų pinigų dalis tenka būtent Romai, kurioje piligrimai apsigyvena, leidžia laiką maitinimosi įstaigose.
 
  

Žymos: Roma, Italija, Popiežius,

Komentarai

Naujausi straipsniai