Tiesa.com/BNS   |   2017-06-28

Revoliucija: įprastinius skiepus pakeis pleistrai

  
Revoliucija: įprastinius skiepus pakeis pleistrai
© Free Stock Photos.Biz
Žmonės teigia, kad mieliau rinktųsi skiepų pleistrus, o ne dabar įprastą būdą.
D. Britanijoje rekomenduojama kasmet nuo gripo skiepytis vaikams, nėščiosioms, pagyvenusiems ir į rizikos grupes patenkantiems asmenims.

Nepaisant to, kad vis daugiau suaugusiųjų yra nusistatę prieš skiepus, medikų teigimu kai kurie jų vis dar gelbsti pasaulį nuo pražūtingų ligų. Tiesa, kai kuriems žmonėms misija pasiskiepyti sunkiai įmanoma dėl labai didelės baimės.

Toks pervesmas planuojamas jau po kelerių metų, pranešė mokslinis medicinos žurnalas „The Lancet“ ir BBC.
Jeigu šiuo metu Jungtinėse Valstijose vykstantys bandymai bus sėkmingi, tai greitai adatų nebeprireiks ir skiepijantis. Įprastinius skiepus pakeis specialūs pleistrai. Šiuo metu mokslininkai taip pat kuria panašius pleistrus su vakcinomis nuo tymų, raudonukės ir poliomielito.
Šis pleistras turi kapsulę su vakcina, o jo lipniojoje pusėje yra daug mikroadatų. Priklijavus šį pleistrą, vakcina tomis adatėlėmis patenka į viršutinį odos sluoksnį, o pačios ištirpsta.
 
Projekto autorių nuomone, išradimas gali padėti žmonėms, bijantiems skiepų adatų, ir palengvins vaikų skiepijimą.
 
Šie pleistrai buvo išbandyti su 100 savanorių. Daliai jų taip pat buvo sušvirkšta įprastos skiepų vakcinos. Paaiškėjo, kad pastarasis būdas yra daug skausmingesnis, o asmenims, kurie naudojo tik pleistrą, pasireiškęs šalutinis poveikis tebuvo lengvas niežulys.
Palyginus įprastos vakcinos ir pleistro veiksmingumą, paaiškėjo, kad abi priemonės metus apsaugo nuo gripo pasiskiepijusius asmenis. Per 70 proc. klinikinio bandymo dalyvių teigė, kad ateityje norėtų naudoti tik skiepų pleistrą.
 
Be kita ko, šis išradimas gali būti naudingas vykdant masinės vakcinacijos kampanijas skurdžiose šalyse, nes pleistrai yra daug pigesni nei įprastos vakcinos ir gali būti laikomi praktiškai bet kokiomis sąlygomis – jų nereikia laikyti šaldytuve.
 
Kadangi jų adatėlės ištirpsta, panaudotus pleistrus galima išmesti su buitinėmis atliekomis.
 
D. Britanijoje rekomenduojama kasmet nuo gripo skiepytis vaikams, nėščiosioms, pagyvenusio amžiaus žmonėms ir į kitas rizikos grupes patenkantiems asmenims.
Vis dėlto šią žiemą šalyje pasiskiepijo mažiau nei 50 proc. nėščiųjų ir apie 70 proc. pensininkų, rašė dienraštis „The Daily Telegraph“. Leidinio teigimu, D. Britanijoje yra nemažai žmonių, kurie bijo adatų ir skiepų, o kai kurie paprasčiausiai neturėjo laiko apsilankyti pas gydytoją.
 
 
 
  

Žymos: Sveikata, Ligos, Skiepai, Gripas, medikai, baimė, pleistrai, adata

Komentarai

Naujausi straipsniai