2016-06-16

Rasta sudužusio „EgyptAir“ orlaivio juodoji dėžė

  
Rasta sudužusio „EgyptAir“ orlaivio juodoji dėžė Tikimasi, kad informacijos apie katastrofą suteiks ir juodoji dėžė, ir rastos nuolaužos.

Viduržemio jūroje rastas ir iš jos iškeltas prietaisas, įrašinėjęs pokalbius katastrofą patyrusio oro kompanijos „EgyptAir“ lėktuvo pilotų kabinoje. Nors vadinamoji juodoji dėžė buvo apgadinta, bet lėktuvo liekanų ieškojusiam laivui pavyko sėkmingai iškelti svarbiausią prietaiso dalį - atminties bloką.

Egipto tyrimų komitetas pranešė, kad tyrimų laivas „John Lethbridge“, kuris pasamdytas ieškoti lėktuvo liekanų ir skrydžio duomenų registravimo prietaisų, jau rado ir „EgyptAir“ lėktuvo kabinos nuolaužų. Nuolaužos rastos 3 km gylyje jūros dugne.
Tyrėjai jas nufotografavo ir perdavė kolegoms krante. Dabar bus dėliojamas bendras nuolaužų vaizdas, kuris ekspertams gali suteikti daug papildomos informacijos.
 
Nuolaužas aptikęs tyrimų laivas atplaukė į Egiptą praėjusią savaitę. Paieškoms Viduržemio jūroje taip pat pasitelktas povandeninis robotas.
 
 
Skrydžių bendrovės „EgyptAir“ lėktuvas, skridęs iš Paryžiaus į Kairą, Viduržemio jūroje nukrito gegužės 19 dieną. Žuvo visi 66 orlaivyje buvę asmenys.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai