2011-06-20

Protestuotojai Ispanijoje liejo pyktį ant vietos politikų ir Briuselio

  
Protestuotojai Ispanijoje liejo pyktį ant vietos politikų ir Briuselio Ispanijoje reguliarūs protestai tęsiasi jau daugiau kaip mėnesį.

Dešimtys tūkstančių ispanų sekmadienį suplūdo į Madrido centrą protestuoti prieš vyriausybės paruoštas ir Europos Komisijos bei šiaurinių euro zonos narių palaimintas taupymo priemones. Žmonės ekonominių sunkumų kamuojamoje Ispanijoje reguliariai protestuoja jau daugiau kaip mėnesį, praneša „Financial Times“.

Judėjimas, gavęs „Gegužės 15-osios“ pavadinimą, teigia esąs politiškai neutralus, o jo tikslas kritikuoti pagrindinių politinių jėgų vykdomą politiką ir išreikšti nepasitenkinimą didžiuliu jaunimo nedarbu. Tačiau sekmadienį vykusi demonstracija šiek tiek skyrėsi nuo ankstesnių, nes nemažai priekaištų buvo išsakyta ir euro zonos šalių atžvilgiu. Ispanai piktinasi, kad sprendimą mažinti viešąsias išlaidas lemia ir kitų valstybių politikai.
Viena protestuotojų grupė paragino ruoštis visuotiniam streikui. Tūkstančiai protestuotojų taip pat susirinko Barselonoje ir kituose miestuose. Visos demonstracijos vyko taikiai, apie jokius incidentus policija nepranešė.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai