Tiesa.com   |   2010-12-09

Pristatytas elektroninis knygynas

  
Pristatytas elektroninis knygynas „Google eBookstore“ pirmiausia pristatytas Jungtinėse Valstijose.

Interneto paieškos sistema „Google“ atidarė virtualią elektroninių knygų parduotuvę ir žada konkuruoti su šioje rinkoje iki šiol dominavusia „Amazon“.

="text-align: left">Interneto knygynas „Google eBookstore“ pirmiausia pristatytas Jungtinėse Valstijose, o ateinančiais metais jau ims veikti visame pasaulyje. Jame bus galima įsigyti šimtus tūkstančių garsiausių leidyklų išleistų elektroninių knygų. „eBookstore“ bus pardavinėjami ir naujausi leidiniai, tarp jų įtraukti į dienraščio „The New York Times“ populiariausių knygų sąrašus, ir techninės knygos, kurių iliustracijos ir brėžiniai bus pateikiami didesnės raiškos puslapiuose. Dabar „Google“ yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis su maždaug 4 tūkst. leidėjų.
 
„Google“ elektroninės knygos bus lengvai prieinamos, jas bus galima skaityti ir bet kuriuo prie žiniatinklio prijungtu kompiuteriu, ir „Apple“ išmaniuoju telefonu iPhone, ir iPad‘u arba muzikos bei vaizdo įrašų grotuvu iPod Touch su specialiomis nemokamomis programomis. Knygos galės būti skaitomos įvairiomis skaityklėmis, tokiomis kaip „Sony Reader“ arba kompanijos „Barnes & Noble“ gaminama „Nook“, tačiau jos nebus suderinamos su populiaria „Amazon“ siūloma skaitykle „Kindle“. Apie elektroninių knygų kainas kol kas pranešama tik tiek, kad jos bus „konkurencingos“, o dalis leidinių, kurie jau dabar saugomi kompanijos virtualioje bibliotekoje, bus nemokami.

„Google“ specialistų nuomone, daugumai žmonių bus patogiausia prisijungti internetu – panašiai kaip kad dabar tikrinamas elektroninis paštas „Google“ internetinėje sistemoje „Gmail“.

Pernai Jungtinėse Valstijose buvo apie 3,7 mln. specialių elektroninių knygų skaityklių naudotojų. Manoma, kad iki šių metų pabaigos jų skaičius padidės iki 10,3 milijono, o 2015 metais pasieks 29,4 milijono.

Projektas „Google Books“ startavo 2004 metais, ir nuo to laiko skaitmeninėse laikmenose jau sukaupta per 15 mln. knygų iš daugiau nei šimto šalių. Jas galima skaityti daugiau nei keturiais šimtais kalbų.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai