Tiesa.com   |   2013-03-18

Prie Viduržemio jūros – panika dėl milijardų

  
Prie Viduržemio jūros – panika dėl milijardų Kiprą ištiko finansinis paralyžius.

Kipras susidūrė su rimtais ekonominiais sunkumais. Nuo šiandien šioje nedidelėje saloje prie Viduržemio jūros nebeveikia bankai. Šalies centrinis bankas laikinai uždraudė atlikti bankines procedūras tiek vietinėje rinkoje, tiek užsienyje.

Europos Sąjunga (ES) jau ruošiasi šalies gelbėjimo operacijai, kurios mąstai – 10 mlrd. eurų siekianti finansinė parama. Kaip skelbia žiniasklaida, priimdama pinigus, šalies turės įsipareigoti vykdyti labai griežtą taupymo politiką ir kitas griežas sąlygas, kurios yra neatsiejama tarptautinių kreditų dalis.
Tiesa, tokia ES ne vienintelė gelbėjimosi ranka. Pasaulio spauda ir naujienų portalai mirga pranešimais, kad padėti Kiprui išsikapstyti nori Rusijos dujų milžinė „Gazprom“. Ši kompanija pasiūlė padaryti dideles finansines injekcijas į bankinį sektorių, mainais už mokestines lengvatas.
 
Kad ir kaip pasibaigtų arba užsitęstų ši istorija, dabar pasaulio turtingieji ir finansininkai sustingę laukia žinių. Mat iki šiol Kipras buvo laikomas saugia vieta laikyti dideliems pinigams. Čia plaukė indėliai iš įvairiausių pasaulio šalių. Skaičiuojama, kad Kipro bankuose gali būti indėlių už 20 mlrd. JAV dolerių. Žiniasklaida skelbė, kad dauguma jų – rusai.
 
Turtingieji Kipro bankų klientai panikuodami sutiko žinią apie naują mokestį, kuris siektų 10 proc. nuo banke laikomos sumos. Manoma, kad šis mokestis gali mažėti: mažesnėms nei 100 eurų sumoms jis sieks 6,7 proc., o viršijančioms minėtą ribą - 9,9 proc.
 
  

Žymos: Euro zonos krizė, Krizė, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai