Tiesa.com   |   2016-04-05

Prasidėjo masinė pabėgėlių deportacija iš Europos

  
Prasidėjo masinė pabėgėlių deportacija iš Europos
© Wikipedia.org
Pirmieji laivai iš Graikijos į Turkiją išplauks jau šią savaitę. (Asoc. nuotr.)
Anot Graikijos pareigūnų, sprendimai deportuoti nepriimami skubotai, kiekvienas atvejis nagrinėjamas atskirai.

Pilni laivai pabėgėlių – gana įprastas vaizdas šių dienų Viduržemio ir Egėjo jūros valstybėse. Tiesa, šie laivai dabar juda jau dvejomis kryptimis: ne tik iš Turkijos, bet ir į šią šalį. Mat prasidėjo masinė pabėgėlių deportacija iš Europos.

 Pilnas keltas žmonių išplauks ir šį trečiadienį – iš Graikijos į Turkiją bus išgabenta apie 200 nelegalų.
Šios deportacijos vykdomos pagal Europos Sąjungos (ES) ir Turkijos pasiektą susitarimą, kuris turi padėti sumažinti į Europą iš Artimųjų Rytų atvykstančių žmonių skaičių, pranešė portalas delfi.lt.
Anot Graikijos pareigūnų, sprendimai deportuoti nepriimami skubotai, kiekvienas atvejis nagrinėjamas atskirai ir deportuojami bus tik tie žmonės, kurie nelegaliai atvyko į Europą.
 
Žmogaus teises ginančios nevyriausybinės organizacijos iš principo sukritikavo susitarimą. Anot jų, taip pažeidžiamos prigimtinės žmogaus teisės ir visi tarptautiniai aktai, garantuojantys apsaugą pabėgėliams.
 
Tuo tarpu Turkijoje paskutines kelias savaites vyko intensyvūs pasiruošimo darbai. Statybininkai klojo šaligatvius, tvarkė aplinką teritorijos, kurioje jau artimiausiu metu glausis keli šimtai, o gal ir tūkstančiai žmonių.
 
Visi deportuotieji Turkijoje neturėtų ilgai užsibūti. Planuojama žmones išsiųsti ten, iš kur jie pradėjo alinančią ir dažnai gyvybei pavojingą gyvybei kelionę į Europą.
  

Žymos: Turkija, Graikija, pabėgėliai

Komentarai

Naujausi straipsniai