Tiesa.com   |   2013-06-17

Prancūzų aktorius siekia pasaulio pilietybės

  
Prancūzų aktorius siekia pasaulio pilietybės G. Depardieu siekia tapti mažiausiai septynių šalių piliečiu.

Garsus prancūzų aktorius Gerardas Depardieu viešai pranešė prašysiantis Alžyro pilietybės. Šių metų pradžioje gavęs Rusijos pasą, aktorius žada nesustoti ir gauti daugiau šalių pilietybių, - pranešė The National.

Apibūdindamas save kaip „pasaulio pilietį“, 64-erių aktorius prisipažino norintis gauti septynis kitų tautybių pasus. Pradėdamas nuo Alžyro G. Depardieu pateisino savo veiksmus sakydamas, kad keletas pilietybių padės jam išvengti vizų prašymo ir sutaupys laiko keliaujant.
Rusijos pilietybės aktorius paprašė tuomet, kai Prancūzijos valdžia apkaltino jį mokesčių slėpimu. Prancūzijos vyriausybės teigimu, aktorius, prašydamas Rusijos paso, mėgino išvengti 75 proc. siekiančių mokesčių mokėjimo, skirto labai turtingiems Prancūzijos piliečiams. Vėliau vienas produktyviausių pasaulio aktorių Prancūzijoje teistas dėl vairavimo išgėrus. G. Depardieu sulaikytas kuomet nukrito nuo savo vairuojamo motorolerio, o jo kraujyje aptikta tris kartus didesnė alkoholio dozė nei leistina.
 
Kalbėdamas apie tikslą, siekiant pilietybių kolekcijos, naujasis rusas apibūdino save maištininku, kartais apverčiančiu viską aukštyn kojomis. Dėkodamas V. Putinui už suteiktą Rusijos pasą, G. Depardieu sakė manantis, kad prezidentas jį vertina dėl chuligano dvasios ir gero skonio kultūrai, mat V. Putinas ir pats neabejingas menui.
  

Žymos: Prancūzija, Rusija, įžymybės, Pasas

Komentarai

Naujausi straipsniai