Tiesa.com   |   EUobserver   |   2014-06-05

Prancūzai rusus pamalonins karine technika

  
Prancūzai rusus pamalonins karine technika Prancūzija Rusijai ketina parduoti du naujausių karinių technologijų pilnus laivus.

Tai kad Prancūzija ir Vokietija yra senos Rusijos draugės ir sąjungininkės, niekam nėra naujiena. Tačiau turbūt tik nedaugelis tikėjosi, kad išaugus įtampai Europoje ir visame pasaulyje, Europos šalys ir toliau stiprins Rusijos karinę jėgą.

 Prancūzija ir Vokietija šią savaitę nustebino nemažą dalį politikų pareikšdamos, kad nemato jokių objektyvių priežasčių dėl kurių turėtų neparduoti dviejų desantinių laivų „Mistral“. Prancūzijos prezidentas FrancoisHollande'as patikino, kad laivai bus pristatyti laiku, nes šiuo metu Rusijai nėra taikomos griežtos ekonominės sankcijos, kurios ribotų Europos Sąjungos šalių narių eksportą į trečiąsias šalis, pranešė "EUobserver".
Tokią poziciją viešai išsakė ir Vokietijos kanclerė AngelaMerkel.Ji argumentavo tuo, kad šiuo metu nėra vykdomas trečiasis ekonominių sankcijų Rusijai etapas. Tad ir kliūčių parduoti „Mistral“ nėra.
 
A. Merkel pabrėžė, kad su JAV prezidentu Baraku Obamatrečąjį bloką sankcijų vykdyti tik tuo atveju, jeigu Rusija sutrikdytų Ukrainos prezidento rinkimus. Tačiau pastarieji įvyko, kaip A. Merkel atrodo, bet didesnio Rusijos įsikišimo.
 
  

Žymos: Prancūzija, Rusija, Karas,

Komentarai

Naujausi straipsniai