Tiesa.com   |   2013-08-08

Prancūzai daužo kiaušinius ir taip siekia pakelti jų kainą

  
Prancūzai daužo kiaušinius ir taip siekia pakelti jų kainą Prancūzijos Bretanės regiono ūkininkai daužo kiaušinius siekdami juos pabranginti.

Prancūzų ūkininkai, kurie augina paukštieną ir parduoda kiaušinius, surengė protestą Bretanės regione. Čia buvo sudaužyta 100 tūkst. kiaušinių – tokią protesto formą žmonės pasirinko nepritardami žemų jų kainoms, pranešė BBC.

Ūkininkai artimiausiu metu ketina tęsti savo protesto akciją ir kiekvieną dieną sunaikinti tokį pat kiaušinių kiekį taip sumažinant kiaušinių kiekį rinkoje.
Bretanės ūkininkų parduodami kiaušiniai prekyboje sudaro penkis procentus viso jų kiekio. Ūkininkai mano, kad sumažinus bendrą pasiūlą jau minėtais penkiais procentais išaugs kiaušinių kainos.
 
Ūkininkai siekia pabranginti kiaušinius, nes tenkinant naujas Europos Sąjungos direktyvas išaugo jų išlaidos: vištoms reikia kokybiškesnių ir didesnių narvų. Šie pakeitimai įsigaliojo jau nuo 2012 metų pradžios, tačiau iki šiol ūkininkai ieškojo kitų formų ir bandė susitarti su valdžia ir prekybininkais dėl didesnių kainų.
 
Dabar Bretanės vištų augintojai skaičiuoja, kad už kiaušinius jiems mokama po 75 euro centus (£0.60) už kilogramą, tačiau savikaina gerokai didesnė ir siekia 95 euro centų.
  

Žymos: Prancūzija, Pinigai, Kainos

Komentarai

Naujausi straipsniai