Tiesa.com, bns.lt   |   2018-04-01

Popiežius kreipėsi į visuomenę

  
Popiežius kreipėsi į visuomenę
© BNS/AP-Scanpix nuotr.
Popiežių sutiko gausi minia.

Dešimtys tūkstančių tikinčiųjų sekmadienį šviečiant saulei dalyvavo Vatikano šv. Petro aikštėje popiežiaus Pranciškaus laikomose Velykų mišiose.

Į pavasariškomis gėlėmis išpuoštą šv. Petro aikštę susirinko piligrimų iš viso pasaulio ir Italijos.
Laikydamiesi ilgamečių tradicijų Nyderlandai padovanojo Vatikanui apie 50 tūkst. tulpių, narcizų, rožių ir orchidėjų.
 
Norintieji patekti į aikštę buvo kruopščiai patikrinti pareigūnų. Sekmadienį taip pat draudžiamas eismas į Vatikaną vedančiomis Romos gatvėmis.
 
„Roma yra katalikų tikėjimo centras“, - šeštadienį sakė kovos su terorizmu prokuroras Federico Cafiero de Raho (Federikas Kafjeras de Rahas).
 
„Tiems, kurie tiki radikaliąja šventojo karo forma, Roma atstovauja daugybei dalykų kartu paėmus: čia ir popiežius, ir Vatikanas...“ - pridūrė pareigūnas.
 
Italijos pareigūnai yra sunerimę, kad kai kurie iš maždaug 120 radikalizuotų italų, išvykusių į Siriją ar Iraką prisidėti prie džihadistų grupuočių, gali grįžti į šalį apsimetę migrantais.
 
Pastarąją savaitę Italijoje buvo sulaikyti keli terorizmu įtariami asmenys, tad Italijos sostinėje budrumas buvo labai sustiprintas. Vidaus reikalų ministras Marco Minniti (Markas Minitis) šią savaitę įspėjo dėl padidėjusios išpuolio rizikos šalyje.
Sekmadienį popiežius iš centrinio šv. Petro bazilikos balkono paskelbė savo tradicinį velykinį palaiminimą „Urbi et orbi“ (miestui ir pasauliui).
 
Savo kalboje 1,2 mlrd. katalikų lyderis paminėjo daugybę pasaulį krečiančių konfliktų.
 
Popiežius Pranciškus Didžiojo penktadienio proga Romoje vykusios Kryžiaus kelio procesijos pabaigoje pareiškė, jog jam „gėda“, kad jaunosios kartos paveldės „susiskaldymo ir karų sudraskytą“ pasaulį.
 
  

Žymos: Roma, Vatikanas, Popiežius

Komentarai

Naujausi straipsniai