Tiesa.com   |   2014-04-18

Popiežius atliko ritualą – plovė kojas vyrams

  
Popiežius atliko ritualą – plovė kojas vyrams Popiežius Pranciškus nuplovė kojas 12 vyrų, tarp kurių buvo ir musulmonas.

Popiežius Pranciškus Romoje plovė ir bučiavo kojas 12 žmonių, tarp kurių buvo ir musulmonas. Atlikdamas šį ritualą pontifikas atkartojo Jėzaus Kristaus nusižeminimą.

 Popiežius sėmė vandenį iš sidabrinės urnos ir klūpėdamas ant balto rankšluosčio pradėjo apeigas. Šiame rituale dalyvavo vyrai, kurių amžius siekė nuo 16 iki 86-erių, tarp jų buvo neįgaliųjų. Apeigose dalyvavo devyni italai ir trys užsieniečiai, tarp kurių buvo vyresnio amžiaus musulmonas iš Libijos.
77-erių popiežius mylimas ir gerbiamas žmonių. Jis simpatijas užsitarnavo gana greitai nuo jo inauguracijos. Popiežius Pranciškus skatina gyventi kukliau ir pats rodo pavyzdį. Jis nevengia bendrauti su žmonėmis ir dėl to neretai sukelia didelį galvos skausmą savo palydai ir apsaugai.
 
Ir šį kartą atvažiavusį atlikti apeigų pontifiką pasitiko minios žmonių, kurios sveikino Pranciškų. Popiežius pabendravo su susirinkusiais senyvo amžiaus ir neįgaliais žmonėmis.
 
  

Žymos: Popiežius, Velykos,

Komentarai

Naujausi straipsniai