Tiesa.com   |   2016-03-08

Policija švedėms patarė vakarus leisti namuose

  
Policija švedėms patarė vakarus leisti namuose
© deviantart.net
Politikai ragino gaudyti ir bausti nusikaltėlius, o ne riboti moterų laisvę.

Šiaurės Švedijoje šią savaitę įvyko precedento neturinti spaudos konferencija. Jos metu policijos pareigūnai įspėjo moteris tamsiu paros metu vengti būti lauke vienas. Policininkų teigimu, nuo vasario 20-osios dienos Östersund mieste įvyko mažiausiai šeši užpuolimai, kuriuose nukentėjo moterys.

„Matydami tokią neigiamą tendenciją ir rūpindamiesi moterų saugumu prašome jas būti atsargias, nevaikščioti vienoms gatvėse sutemus,“ – surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo policijos viršininkas Stephen Jerand.
Paskutinis įvykis užregistruotas savaitgalį. Jo metu užpuolikas kėsinosi išprievartauti miesto centre užultą moterį. Nusikaltimas įvyko tamsiu paros metu. Policija taip pat atlieka tyrimą dėl priekiabiavimo prie dešimtmetės mergaitės autobusų stotyje, pranešė portalas thelocal.se.
 
Šį kartą policija nepaneigė, kad nusikaltamumas Östersund mieste išaugo į šalį atvykus dideliam prieglobsčio ieskotojų srautui.
 
Raginimai moterims užsidaryti namuose arba ieškoti palydos norint sutemus iškelti koją iš namų sulaukė ypatingai daug priešiškų reakcijų Švedijoje, kur egzistuoja ne menama, o tikrų tikriausia lyčių lygybė.
Östersund miesto merė Ann-Sofie Andersson sukritikavo tokį pareigūnų raginimą. Ji teigė, kad neiti į gatvę sutemus nėra tinkamas problemos sprendimo būdas, ir paragino policiją imtis priemonių, jog kriminogoninė situacija regione pasikeistų iš esmės.
 
„Užsidaryti namuose tikrai nėra sprendimas. Juk tiek daug moterų dirba vakarinėse ir naktinėse pamainose. Tarp jų yra daugybė tokių, kurios rūpinasi pažeidžiamiausiais visuomenės nariais. Pavyzdžiui, socialinės darbuotojos. Ką joms daryti? Neiti į darbą?“, - retorinius klausimus žėrė miesto vadovė.
Jai pritarė ir kiti politikai, kurių nuomone, ne moterys turi taikytis prie nusikaltėlių, o pastarieji turi būti sulaikyti ir nubausti arba atgrąsyti nuo bet kokių blogų ketinimų.
 
 
 
  

Žymos: nusikaltėliai, Švedija, Policija, Moterys, Prievarta

Komentarai

Naujausi straipsniai