BBC ir Tiesa.com inf.   |   2016-09-21

Po atakos prieš pagalbos vilkstinę - kaltinimai Maskvai

  
Po atakos prieš pagalbos vilkstinę - kaltinimai Maskvai Taip atrodė smūgio sunaikintos transporto priemonės.

Jungtinės Valstijos laiko Rusiją atsakinga už humanitarinę pagalbą gabenusios sunkvežimių kolonos sunaikinimą aviacijos smūgiais. Baltieji rūmai teigia, kad atsaką galėjo įvykdyti tik Rusijos arba jos palaikomos Sirijos pajėgos. Maskva atmetė šiuos kaltinimus, pranešusi, kad atlieka įvykio tyrimą, tačiau neigia bet kokią atakos galimybę.


„Gali būti tik du atsakingi subjektai – arba Sirijos režimas, arba Rusijos vyriausybė. Bet kuriuo atveju laikome Rusijos vyriausybę atsakinga už aviacijos smūgius šioje erdvėje“, – sakė JAV atstovas Benas Rhodesas. Rusijos vidaus reikalų ministerija pareiškė esanti pasipiktinusi mėginimais „suversti kaltę“ Maskvai arba Damaskui dėl minėto smūgio.
Per ataką žuvo 20 žmonių ir buvo sunaikinta beveik visa kolona.
 
„Atsakingai pareiškiame: Rusijos arba Sirijos aviacija nevykdė jokių smūgių prieš Jungtinių Tautų humanitarinę koloną Alepo miesto vakariniame pakraštyje“, – pranešė Maskva. „Su pasipiktinimu vertiname ir atmetame kai kurių Sirijos banditų grupuočių rėmėjų užsienyje mėginimus suversti kaltę už šį incidentą Rusijos oro ir kosminėms pajėgoms ir Sirijos karinėms oro pajėgoms, neva „subombardavusioms“ humanitarinę koloną“, – pažymima pranešime.
 
Rusai vėliau pranešė, kad koloną sunaikino ant žemės kilęs gaisras, tačiau Jungtinės Tautos kol kas negali pateikti savo išvadų.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai