Tiesa.com   |   2010-09-02

Po 400 m. Sumatroje išsiveržė ugnikalnis

  
 Po 400 m. Sumatroje išsiveržė ugnikalnis Sinabungo ugnikalnis tylėjo 400 metų.

Indonezijoje, Sumatros saloje, sekmadienį išsiveržė ugnikalnis – pirmą kartą po keturių šimtmečių. Iš kraterio į pusantro kilometro aukštį iškilo dūmų debesis, iš apylinkių evakuota tūkstančiai gyventojų. Pranešimų apie aukas ar įtaką skrydžiams nėra.

mal" style="line-height:150%">Sumatros šiaurinėje dalyje esantis Sinabungo ugnikalnis pradėjo rūkti apie vidurnaktį; prieš tai jis kelias dienas dundėjo, o šeštadienį vakare per kraterio kraštą ėmė lietis lava, sakė Indonezijos vulkanologijos centro vadovas Surono. Jis pranešė, kad saloje paskelbtas aukščiausias pavojaus lygis.

„Sinabungas išsiveržė pirmą kartą nuo 1600-ųjų metų, mes nedaug težinome, ko galime iš jo tikėtis“, – sakė centro vadovas.

Valdžia evakavo mažiausiai 12 tūkst. žmonių iš 2460 metrų aukščio ugnikalnio apylinkių į saugesnes vietas. Teritoriją aplink kalną daugiausia supa dirbami žemės plotai.

Artimiausiame didesniame mieste Medane ugnikalnio išsiveržimas nesutrukdė lėktuvams kilti ir leistis.

Indonezija yra Ramiojo vandenyno pakraščio vadinamojo Ugnies žiedo juostoje, kurioje žemės plutos lūžiai juosia Ramiojo vandenyno baseiną ir kur yra daug aktyvių ugnikalnių.

 

 

 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai