Tiesa.com, bns.lt   |   2018-06-03

Plastiko mokestis guls ant vartotojų pečių

  
Plastiko mokestis guls ant vartotojų pečių
© pexels.com
Plastikas brangs.

Europos Komisijai (EK) siūlant uždrausti naudoti vienkartinius plastikinius gaminius, prekybininkai mano, kad naujovės nuguls ant vartotojų pečių, skelbia portalas lrt.lt.

Bendrovės „Šviežia kava“ komunikacijos vadybininkas Nerijus Pudžiuvėlis teigia, kad alternatyvos plastiko pakuotėms yra brangesnės.
„Jos yra gerokai brangesnės, kainos svyruoja dvigubai, priklausomai nuo kiekių. Ir tai – nevisiškai 100 proc. „žalias“ sprendimas, nes yra dar neišspręstų problemų, kaip kavos dangteliai. Pats puodelis yra perdirbamas, bet plastikinis dangtelis išlieka. Tokių neišspręstų niuansų yra, bet jei bus poreikis, tada atsiras ir sprendimai“, – sakė N. Pudžiuvėlis.
 
BNS primena, kad EK pirmadienį pasiūlė visoje Europos Sąjungos (ES) rinkoje uždrausti vienkartinius plastikinius gaminius ir paragino iki 2025 metų užtikrinti, kad būtų surenkama didžioji dalis plastikinių gėrimų butelių.
 
Pasiūlymuose raginama rinkoje uždrausti plastikinius ausų krapštukus, stalo įrankius, lėkštes, gėrimų šiaudelius, gėrimų maišiklius ir oro balionėlių lazdeles.
 
EK planą turi patvirtinti visos valstybės narės ir Europos Parlamentas.
  

Žymos: Mokesčiai, Europa, plastikas, EK

Komentarai

Naujausi straipsniai