Tiesa.com   |   2010-10-25

Pirmasis meras juodaodis R.Europoje

  
Pirmasis meras juodaodis R.Europoje Pirmasis meras juodaodis Rytų Europoje. Peter\'is Bossman\'as.

Gydytojas iš Ganos sekmadienį išrinktas vieno iš Slovėnijos miestų meru, praneša telegraph.co.uk. Jis yra pirmasis meras juodaodis Rytų Europoje. Peter\'is Bossman\'as tapo miesto prie jūros, Pirano, meru nurungęs centro-dešiniųjų pažiūrų varžovą ir laimėjęs antrąjį rinkimų turą

 
.
„Mano pergalė rodo aukštą demokratijos lygį Slovėnijoje“, – sako naujasis Pirano meras. Į Slovėniją iš Ganos jis atvyko prieš 33 metus studijuoti medicinos.
Kandidatu į mero postą jį iškėlė valdančioji Socialdemokratų partija.
Kaip skelbia lrt.lt, P.Bossman'as po studijų ketino grįžti į Ganą, tačiau vedė kartu su juo studijavusią studentę iš Kroatijos ir gavo gydytojo darbą šalyje. Tai pakeitė jo planus.
„Aš įsimylėjau šią šalį. Slovėnija yra mano namai. Pats pirmasis įspūdis buvo puikus – viskas taip švaru ir žalia“, – sakė jis.
Slovėnia, turinti 2 mln. gyventojų, 1991 m. atsiskyrė nuo buvusios Jugoslavijos ir tapo nepriklausoma. Iš valstybių, įėjusių į Jugoslavijos sudėtį, Slovėnia dabar yra vienintelė priklausanti Europos Sąjungai. 12 proc. šalies gyventojų yra gimę ne Slovėnijoje ir tik labai maža dalelė – atvykusių iš Afrikos.
 
P.Bossman'as sakė beveik nesusidūręs su diskriminacija dėl jo rasės: „Visada yra žmonių, kurie nepripažįsta kitokių. Kai tik atvykau į Slovėniją ,pirmus mėnesius jaučiau, kad buvo žmonių, su kuriais nebendravau tik todėl, jog jiems nepatiko imigrantai iš Afrikos. Tačiau per paskutinius dešimt metų nieko panašaus nepatyriau. Manau, žmonės, su manim bendraudami, daugiau nežiūri į mano odos spalvą“.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai