Tiesa.com, bns.lt   |   2017-10-08

Pirmą kartą „Mis pasaulis“ konkursas surengtas neįgalioms moterims

  
Pirmą kartą  „Mis pasaulis“ konkursas surengtas neįgalioms moterims
© Aleksandra Chichikova Facebook
Moterys vis labiau pasitiki savimi.
Konkursą laimėjo psichologijos ir socialinės pedagogikos studentė Aleksandra Čičikova.

Pasipuošusi elegantiška vakarine suknia, su tobulu makiažu ir šukuosena, Maria Diaz atrodo, kaip bet kuri grožio konkurso dalyvė. Tačiau ji sėdi neįgaliojo vežimėlyje, prie kurio yra prikaustyta jau dešimt metų po nepažįstamo vyro šūvio.

iena iš 24 moterų, dalyvavusių šeštadienį Lenkijos sostinėje Varšuvoje įvykusiame neįgaliojo vežimėlyje sėdinčių moterų grožio konkurse „Mis pasaulis“, surengtame pirmą kartą pasaulyje.
„Nesvarbu, kas laimėjo karūną. Mes jau visos laimėjome, – sakė 28 metų Čilės atstovė, profesionali neįgaliųjų teniso žaidėja M. Diaz. – Turėjome pirmą galimybę parodyti pasauliui, kad mes galime padaryti viską, ką tik norime.“
 
Konkursą laimėjo psichologijos ir socialinės pedagogikos studentė Aleksandra Čičikova.
 
Konkurso dalyvės pasirodė vilkėdamos tautinius kostiumus, kokteilines ir vakarinės sukneles. Jos taip pat šoko. Kai kurios pačios valdydamos vežimėlį, o kitoms padėjo asistentai. Moterys taip pat pasakojo apie savo patirtis, iššūkius, su kuriais susiduria sėdintieji neįgaliojo vežimėlyje.
 
„Tokia iniciatyva yra pirmoji pasaulyje“, – sakė žiuri pirmininkė Katarzyna Wojtaszek-Ginalska. Jos teigimu, siekiama „pakeisti neįgaliojo vežimėliuose sėdinčių moterų įvaizdį, kad jos nebūtų vertinamos tik pagal savo negalią“.
36 metų K. Wojtaszek-Ginalska pati sėdi neįgaliojo vežimėlyje. Ji vadovauja konkursą surengusiam fondui „Vienintelė tokia“.
 
„Svarbiausia – ne išvaizda. Žinoma, į ją irgi atsižvelgiama, tačiau daug dėmesio skiriama merginų asmenybei, jų kasdienei veiklai“, – sakė konkurso organizatorė. Taip pat norima parodyti, kad daugelyje pasaulio dalių neįgaliojo vežimėlis vis dar yra prabanga.
 
Konkursui surengti minėtas fondas rinko lėšų iš privačių rėmėjų. Tačiau didžiąją dalį jų skyrė Varšuvos savivaldybė. Konkurso dalyvės buvo atrinktos nacionalinių konkursų metu. O šalyse, kur nebuvo rengiami konkursai, jas atrinko nevyriausybinės organizacijos, su kuriomis susisiekė Lenkijos fondas.
 
  

Žymos: Grožio konkursas, neįgalios moterys

Komentarai

Naujausi straipsniai