Tiesa.com, DELFI.lt, BNS   |   2019-07-14

Pietų Filipinuose per žemės drebėjimą sužeisti daugiau kaip 50 žmonių

  
Pietų Filipinuose per žemės drebėjimą sužeisti daugiau kaip 50 žmonių
© pixabay asociatyvi nuotrauka

Filipinų pietinėje dalyje mažiausiai 51 žmogus šeštadienį buvo sužeistas per žemės drebėjimą, apgadinusį namų, bažnyčių ir kitų pastatų, pranešė policija.

/> Mindanao salos šiaurės rytinėje pakrantėje daug žmonių nubudo ir apimti panikos išbėgo iš namų per 5,8 balo žemės drebėjimą, įvykusį 4 val. 42 min. vietos (penktadienį 23 val. 42 min. Lietuvos) laiku. Jo hipocentras buvo 11,8 km gylyje.

Filipinų seismologijos tarnyba pranešė užfiksavusi mažiausiai septynis silpnesnius pakartotinius smūgius. Netoli epicentro esančiame Madrido mieste policijos nuovadoje budėję pareigūnai prasidėjus drebėjimui puolė slėptis po stalais; išdužo stiklinės kabineto durys, nuo stalo nukrito ir sudužo televizorius, pasakojo įstaigos viršininkas leitenantas Wilsonas Uanite.

„Matėme iš namų išbėgančius žmones. Keletas gyvenamųjų namų buvo nesmarkiai apgadinti, pavyzdžiui, atsirado įtrūkimų sienose“, – naujienų agentūrai AFP sakė W. Uanite. Įtrūkus betoninėms sienoms Madrido rajono ligoninėje buvo evakuoti pacientai, pridūrė jis.

Pasak W. Uanite, įgriuvus vieno seno Madrido garažo stogui buvo apgadinti du miesto priešgaisriniai automobiliai ir trys lengvosios mašinos. Požeminiai smūgiai taip pat buvo juntami keturiuose aplinkiniuose miestuose.

Ten jie apgadino namų, dvi katalikų bažnyčias, viešbutį, sporto salę, tiltą ir vieną turgavietę, sakoma regiono civilinės gynybos biuro paskelbtame pranešime. Nuvirtus kelioms elektros linijos tiekimo atramoms buvo užblokuotas vienas svarbus kelias.

Kantilano mieste į upę įgriuvo vienas restoranėlis; gyventojai pranešė apie jų namuose sudužusius indus ir kitus daiktus, AFP telefonu sakė policijos pareigūnas Johannesas Tiponas (Johanesas Tiponas). Pasak jo, nuo vieno statomo pastato atitrūkusios nuolaužos pramušė kaimyninio namo stogą ir sužeidė ten miegojusią mergaitę ir jos tėvą.

Filipinai priklauso seismiškai aktyviam Ramiojo vandenyno „ugnies žiedui“, besitęsiančiam nuo Kamčiatkos per Japoniją, Pietryčių Aziją ir Ramiojo vandenyno salynus. Vėliausias žmonių gyvybių pareikalavęs žemės drebėjimas Filipinuose įvyko balandį: mažiausiai 11 žmonių žuvo per vieną prekybos centrą sugriovusius 6,3 balo požeminius smūgius, kurių epicentras buvo regione į šiaurę nuo Manilos.
  

Žymos: Žemės drebėjimas, Stichinės nelaimės, Filipinai, stichija

Komentarai

Naujausi straipsniai