Tiesa.com inf.   |   2014-08-06

Pavojingas Ebolos virusas iš Afrikos keliasi į Europą

  
Pavojingas Ebolos virusas iš Afrikos keliasi į Europą Nuo Ebolos viruso kol kas nėra nei vaistų, nei skiepų.

Pasaulį įbaugino Ebolos viruso protrūkis. Tai pavojinga liga nuo kurios miršta 9 iš 10 susirgusių. Iki šiol Ebola nusinešė virš tūkstančio gyvybių Afrikoje, tačiau dabar, atrodo, keliauja Amerikos ir Europos link.

Praėjusią savaitę Afrikoje susirgo jaunas gydytojas ir medicinos sesuo. 33-ejų gydytojas specialiu lėktuvu buvo atskraidintas į Bostoną. Jis izoliuotas specialioje ligoninėje, gydomas ir stebimas medikų. Su savo artimaisiais jis bendrauti gali irgi tik per specialų stiklą. Į tą pačią ligoninę atgabenta ir vyresnio amžiaus moteris, kuri gyvybei pavojingu virusu užsikrėtė taip pat dirbdama Afrikoje.
Ispanai irgi pasiruošę priimti 75-erių kunigą, kuris Ebola užsikrėtė Liberijoje lankydamas šiuo virusu sergančius ligonius. Šventikas kurį laiką buvo gydomas Liberijos sostinės Monrovio ligoninėje.
 
Ebolos virusą žmonėms perduoda gyvūnai, o žmonės nuo žmonių užsikrečia per artimą kontaktą. Kol kas nuo šio viruso nėra nei vaistų, nei skiepų. Iš pradžių atrodo, kad žmogus serga paprasta peršalimo liga: pradeda karščiuoti, kosėti, krečia šaltis, tačiau tuomet liga labai greitai progresuoja pažeisdama vidaus organus ir/arba sukeldama vidinį kraujavimą. Žmogus miršta.
 
Tai pirmas toks Ebolos viruso protrūkis žmonijos istorijoje. Kol kas nuo šios ligos nėra nei vaistų, nei skiepų. Iki šiol buvo tvirtinama, kad virusas pavojingiausias skurdžiai gyvenantiems žmonėms, kurių Afrikoje dauguma. Manoma, kad Europoje ir Amerikoje Ebola išplisti tokiu pačiu kraupiu mastu kaip Afrikoje, turi labai mažai.
 
 
  

Žymos: Ispanija, Epidemija, Afrika, Ebola

Komentarai

Naujausi straipsniai