Tiesa.com   |   Thelocal.dk   |   2017-01-18

Patrauklų Danijos veidą bjauroja vėžio grimasa

  
Patrauklų Danijos veidą bjauroja vėžio grimasa
© Flickr.com
Danijoje gyvena daugiausiai skirtingomis vėžio formomis sergančių moterų nei kaimyninėse valstybėse.
Danija juodąją statistiką gali pagerinti sumažinusi masiškai rūkančių žmonių skaičių.

Nepaisant aukšto pragyvenimo lygio, Danija pirmauja tarp šalių, kuriose daugiausiai vėžinių susirgimų ir trumpiausias šia liga sergančių ligonių išgyvenamumas diagnozavus ligą ir pabaigus gydymą. Pasaulio vėžio tyrimų fondo duomenimis, Danijoje gyvena daugiausiai vėžiu sergančių žmonių visame pasaulyje.

duomenimis, visi Danijos gyventojai vienaip ar kitaip buvo susidūrę su baisia diagnoze per savo gyvenimą, o iš susirgusiųjų tik 60 proc. išgyveno ilgiau nei penkerius metus po to, kai išgirdo diagnozę.
Danijoje gyvena taip pat daugiausiai skirtingomis vėžio formomis sergančių moterų nei kitose kaimyninėse valstybėse, o vyrų šiek tiek mažiau – danus aplenkė norvegai.
 
Tiesa, pasveiksta vyrų šiek tiek mažiau nei moterų – jų išgyvenamumo rodiklis siekia 58 proc., o moterų – 61 proc.
 
Skaičiuojama, kad Danijoje po konstatuotos diagznoės ilgiau nei penkerius metus išgyvena mažiausiai žmonių Šiaurės Europoje ir ši tendencija nesikeičia nuo 1984 metų.
 
Anot sveikatos specialistų, Danija šią juodą statistiką gali pagerinti sumažinusi masiškai rūkančių žmonių skaičių. Kaip rašė portalas thelocal.dk, šiuo metu tik auga pirmoji nuo tabako nepriklausoma karta.
Medikai taip tvirtina, kad dažna vėžio susirgimų priežastis yra alkoholio vartojimas, kenksmingi saulės spinduliai ir fizinio aktyvumo stoka.
 
 
 
  

Žymos: Vėžys, Liga, Danija, šiaurės europa, diagnozė

Komentarai

Naujausi straipsniai