Tiesa.com   |   2016-06-30

Paskutinės naujienos iš sprogimų sukrėsto Stambulo

  
Paskutinės naujienos iš sprogimų sukrėsto Stambulo
© Youtube.com
Pareigūnų teigimu, ataka buvo suplanuota taip, kad per ją žūtų kuo daugiau žmonių.

Po antradienį tarptautiniame Stambulo Ataturko oro uoste įvykdytų teroro išpuolių, turkai bando gįžtį į įprastas vėžes ir skelbia naujausias žinias apie tai, kaip nusikaltėliams pavyko surengti krupščiai suplanuotas atakas.

Paaiškėjo, kad visi trys savižudžiai į oro uostą atvyko taksi automobiliu į atvykimo terminalą. Vienas jų netruko paleisti ugnį prie pat įėjimo į terminalą ir pasitraukęs tolėliau susisprogdino prie rentgeno aparato. Tuo tarpu kitas pasinaudojęs sumaištimi patraukė į išvykimo terminalą ir detonavo sprogmenį ten. Kai panikos apimti žmonės pradėjo bėgti į lauką taksi automobilių stovėjimo aikštelėje laukę bombą detonavo trečiasis teroristas.
Kad ši ataka buvo kruopšiai suplanuota iš anksto abejojančių nėra. Pagrindinė savižudžių užduotis buvo nužudyti arba sužeisti kaip įmanoma daugiau žmonių.
 
Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) pareigūnai, kaip ir turkai, įsitikinę, kad atsakomybę už šį išpuolį turėtų prisiimti „Islamo valstybė“. Tiesa, nors nuo sprogimų, kurie įvyko antradienį, birželio 28-ąją, jau praėjo kelios dienos teroristinė organizacija jokių oficialių pranešimų dėl atakų neišplatino.
 
Ketvirtadienį taip pat pasirodė pranešimai apie išaugusį aukų skaičių. Turkijos Anatolijos naujienų agentūra paskelbė, kad per išpuolį žuvo 42 žmonės. Per išpuolius oro uoste buvo nužudyti 36 asmenys, kiti dėl patirtų sužeidimų mirė ligoninėje.
 
22-ejų mergina, kuri dirbo vienoje oro uosto maitinimų įstaigų mirė trečiadienio vakarą. Medikams jos gyvybės išgelbėti nepavyko, nes jai buvo ypač smarkai sužalotas skrandis, pilvas ir galva.
Jau suskaičiuoti ir sužeistieji. Jų skaičius išaugo drastiškai nuo 142 iki 239 žmonių.
 
Įvykio liudininkas nufilmavo, kaip panikos ištikti žmonės bando pabėgti iš oro uosto, kuris tapo teroristų taikiniu.
 
 
 
  

Žymos: Turkija, teroristai, Stambulas, Ataturko oro uostas, Islamo valstybė

Komentarai

Naujausi straipsniai