tiesa.com   |   BBC   |   2013-09-30

Pasaulis turės dar vieną šventąjį

  
Pasaulis turės dar vieną šventąjį Jonas Paulius II-asis šventuoju bus paskelbtas po dviejų jam priskirtų stebuklų.

Ypatingą žmonių meilę pelnęs ir Italijoje vadintas „geru popiežiumi“ Jonas Paulius II-asis bus paskelbtas šventuoju. Kaip pranešė BBC, visi reikalingi formalumai baigti ir data, kai viso pasaulio tikintieji katalikai turės dar vieną šventąjį jau aiški. Pasak dabartinio popiežiaus Pranciškaus, 2014-ųjų metų balandžio 27 diena bus Jono Pauliaus įšventinimo į šventuosius diena.

 Jau Anapilin iškeliavusiam popiežiui, kaip to reikalauja Bažnyčios įstatymai, yra priskirti ir įrodyti du stebuklai. Paskutinis toks apreiškimas datuotas šių metų liepos mėnesį.
Jonas Paulius II, kurio tėvynė – Lenkija, per 400 metų taps pirmuoju popiežiumi ne italu, kuris paskelbtas šventuoju. Popiežiumi jis buvo išrinktas 1978-aisiais ir sostą pontifikas užėmė iki pat savo mirties 2005 m. balandžio 2-osios.
 
Jonas Paulius II laikomas populiariausių šių laikų popiežiumi. Jis ne tik buvo mylimas tikinčiųjų, bet ir turėjo savo aiškias politines pažiūras, kurių neslėpė. Popiežius kritikavo komunizmą, palaikė Rytų Europos valstybių Nepriklausomybės siekį.
 
Amžininkai teigia, kad dabartinis popiežius Pranciškus taip pat turės daug pasekėjų, nes turi panašumų su Jonu Pauliumi II-uoju. Jie abu stengiasi gyventi kaip parasti žmonės, moka šiltai bendrauti su tikinčiaisiais ir turi puikų humoro jausmą.
 
„Tiesa“ primena, kad dabartinis popiežius Pranciškus buvo išrinktas po to, kai šiais metais iš užimamų pareigų dėl sveikatos problemų ir nuovargio nusprendę trauktis popiežius Benediktas.
 
  

Žymos: Religija, Popiežius

Komentarai

Naujausi straipsniai