Tiesa.com   |   2014-09-15

Pasaulio galingųjų pažadas: sunaikinti Islamo valstybę

  
Pasaulio galingųjų pažadas: sunaikinti Islamo valstybę Sirijos gyventojai, neišpažįstantys islamo, turi ypatingai baimintis dėl savo gyvybių.

Islamo valstybė (IS) – tai galinga blogio jėga, kuri per paskutinius kelis mėnesius įbaugino daugelio valstybių vadovus ir gyvenimą košmaru pavertė daugybei žmonių. Būtent šios Irake pasiskelbusios valstybės atstovai surengė trijų žmonių viešas egzekucijas, pagrobė šimtus moterų ir mergaičių, kurias kankina ir išnaudoja kaip sekso verges.

 Šią savaitę Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as Paryžiuje vykusioje konferencijoje paragino imtis skubių veiksmų prieš grupuotę „Islamo valstybė“. „Islamo valstybės“ džihadistai kelia „pasaulinę grėsmę, kuriai reikia duoti pasaulinį atkirtį“, pabrėžė Prancūzijos vadovas, kurį citavo įtakingiausia pasaulio žiniasklaida, pridūrė: „Gaišti negalima“,
Tiek jis, tiek JAV prezidentas Barackas Obama prižadėjo sutelkti visas jėgas, kad grupuotė būtų sunaikinta jau artimiausiu metu.
 
Irako prezidentas Fuadas Masumas yra įsitikinęs, kad IS galima sunaikinti surengiant „greitą“ antskrydžių kampaniją. Jis baiminosi, kad priešingu atveju IS užgrobs dar daugiau teritorijų ir juos sustabdyti darytis vis sunkiau ir brangiau.
 
Paskutine IS auka pagalbos darbuotojas britas Davidas Hainesas, kuriam, kaip ir kitoms dviem aukoms, įvykdyta vieša egzekucija juos nukirsdinta. Įkaitų žudymą IS nariai filmuoja ir vėliau šią medžiagą išplatina įvairiais kanalais.
 
Tiesa, britai kol kas prie JAV ir kitų valstybių rengiant antskrydžius iš oro, nesijungia. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas teigė, kad jo vadovaujama šalis kovos prieš IS „reamiai ir išmintingai“.
 
  

Žymos: Musulmonai, Religija, Karas, Sirija

Komentarai

Naujausi straipsniai