Tiesa.com/BBC   |   2016-10-12

Paryžiuje atidarytas narkotikų kambarys

  
Paryžiuje atidarytas narkotikų kambarys
© Flickr.com
Paryžiaus narkotikų kambaryje bus galima susileisti ir sunkių narkotikų – heroino ir kreko – dozes.
Narkomanų kambariai veikia dar devyniose šalyse, o pirmoji tokį atidarė Šveicarija 1986 metais.

Paryžiuje šį penktadienį visiems priklausomybėms kamuojamiems žmonėms duris atvers narkotikų kambarys. Jame narkotikus vartojantys asmenys galės saugiai susileisti kvaišalų dozę.

Priklausomybę turinčius žmones taip pat nuolat stebės medikai.
Narkomanai galės patogiai įsitaisyti prie nedidelių staliukų, atskirtų medinėmis pertvaromis, ant kiekvieno jų padėtas medicininis rinkinys – vienkartinis švirkštas ir kitos priemonės, reikalingos susileisti tokius sunkius narkotikus kaip heroinas ir krekas.
 
Kambarys veiks netoli Šiaurės stoties (Gare du Nord), o šiame rajone narkotikai nemažai daliai jo gyventojų yra sunki kasdienybė. Tikimasi, kad naujoje įstaigoje narkomanai bus apsaugoti nuo ligų ir perdozavimo.
 
Tai pirmoji tokio tipo medicininė įstaiga Pranccūzijoje, kurios iškilmingame oficialiame atidaryme dalyvavo Paryžiaus merė Anne Hidalgo ir Sveikatos apsaugos ministrė Marisol Touraine, pranešė BBC.
Prancūzijos sostinės vadovė tikisi, kad Paryžiaus pavyzdžiu paseks ir kiti šalies miestai. Panašius kambarius planuojama atidaryti Strasbūre (Strasbourg) ir Bordo (Bordeaux).
 
Narkomanų kambariai veikia dar devyniose šalyse, o pirmoji tokį atidarė Šveicarija 1986 metais.
 
 
  

Žymos: Prancūzija, Paryžius, Narkotikai, heroinas, krekas, medicina

Komentarai

Naujausi straipsniai