Tiesa.com   |   2015-11-18

Paryžiaus priemiestyje išaušo kruvinas rytas

  
Paryžiaus priemiestyje išaušo kruvinas rytas
© Youtube.com
Abdelhamidas Abaaoudas - ieškomiausias teroristas visoje Prancūzijoje.
Policija įspėjo žmones likti namuose ir nesiartinti prie langų.

Paryžiaus priemiestyje San Deni ankstų trečiadienio rytą aidėjo šūviai ir sprogimai. Sostinės prieigose policija šturmavo įtariamiuosius, kurie, kaip manoma, ruošėsi naujiems teroro aktams Paryžiuje.

Ši operacija buvo surengta susekus teroristų telefoninius pokalbius. Manoma, kad džihadistai ruošėsi naujoms atakoms jau artimiausiu metu. Pareigūnų duomenimis, buvo rengiamasi pralieti kraują Paryžiaus verslo rajone Defanse. 
Patikslintais duomenimis, reido metu žuvo du teroristai. Vieną pakirto granata, kita auka - savižudė moteris, kuri šturmo metu susisprogdino.
Penki policininkai buvo nerimtai sužeisti. Operacijos metu žuvo pareigūnų šuo. 
 
Anksčiau buvo teigta, kad per pareigūnų ir teroristų žuvo atsitiktinis praeivis, tačiau ši informacija buvo paneigta. 
 
Iš viso policija sulaikė septynis įtariamuosius, tačiau labiausiai ieškomo džihadisto Abdelhamido Abaaoudo sučiupti nepavyko. 27-erių metų emigrantų iš Maroko sūnus vis dar slapstosi. Įtariama, kad jis gali būti pabėgęs į Belgiją, kur augo ir ilgą laiką gyveno liūdnai pagarsėjusiame Molenbleko rajone.
 
Jau ne vienerius metus jis kvietė kovoti savo brolius musulmonus šventąjį karą. Į teroristinę veiklą A. Abaaoudo įtraukė ir savo trylikametį brolį. 
 
Šturmas San Deni prasidėjo ankstų trečiadienio rytą. Gyventojai pasakojo, kad juos apie ketvirtą ryto pažadino šūviai ir sprogimai. Skaičiuojama, kad iš viso sprogo septynios granatos.
BBC ir CNN pranešė, kad žmonės įbauginti, jie baiminasi, kad prasidėjo tikrų tikriausias karas apie kurį pastarosiomis dienomis kalba aukščiausia Prancūzijos valdžia.
 
San Deni trečiadienį neveikė jokios įstaigos, buvo uždarytos visos mokyklos. Pranešma, kad sustabdytas ir viešojo transporto eismas, uždarytos visos gatvės.
 
"Tiesa" primena, kad praėjusį penktadienį Paryžiaus centre teroristai surengė net septynis gerai ginkluotus išpuolius. Įvairiose miesto vietose džhadistai nužudė dešimtis žmonių, dalis žuvo paimti įkaitais. Prie stadiono (State de France) įvyko trys sprogimai. Iš viso per šiuos išpuolius buvo nužudyto 129 žmonės. Dar keli vėliau mirė ligoninėje. Medikų rankose šiuo metu yra dar dešimtys kritinės būklės pacientų. Keli šimtai patyrė lengvesnius sužeidimus.
 
Už šį išpuolį atsakomybę prisiėmė  teroristinė grupuotė "Islamo valstybė" (IS).   
 
 
 
 
  

Žymos: Prancūzija, Policija, teroristai, aukos, savižudžiai

Komentarai

Naujausi straipsniai