Tiesa.com   |   2013-02-13

Palaimintos homoseksualų santuokos

  
Palaimintos homoseksualų santuokos

Per Europą ritasi gėjų santuokas įteisinantys istoriniai balsavimai. Ką tik toks įvyko Prancūzijoje. Šioje šalyje Nacionalinė asamblėja balsų dauguma pritarė įstatymui, kuriuo ne tik įteisinamos homoseksualių porų santuokos, bet leidžiama įsivaikinti vaikus. Dabar bus laukiama balsavimo aukštesniuose parlamento rūmuose, tačiau manoma, kad ir ten šis įstatymas su pasipriešinimu nesusidurs.

Tokią prielaidą leidžia daryti tai, kad prieš kelias savaites žemuosiuose Prancūzijos parlemento rūmuose homoseksualų santuokoms ir tokių porų teisei įsivaikinti vaikus buvo pristarta triuškinančia balsų dauguma.
Reikia paminėti, kad įstatymas, kuris aiškiai sako, kad santuoka apibrėžiama kaip dviejų asmenų sąjunga, kurią nebūtinai privalo sudaryti vyras ir moteris, visuomenėje vertinamas prieštaringai. Ypač jo dalis apie įsivaikinimo teisę.
 
Vos prieš savaitę tuo pačiu klausimu balsavo ir britų paralamentarai. Konservatyvioje šalyje, kurioje įstatymo projektui priešinosi ir premjero Davido Camerono partijos bičiuliai, vis delto buvo pritarta. Dabar įstatymo projektui dar reikia įveikti nemažai parlamentinių kliūčių, tačiau pirmi žingsniai jau žengti ir tai vadinama istoriniu lūžiu.
 
Kai kurie D. Britanijos parlamento nariai džiaugėsi, kad pagaliau apie santuoką kalbama kaip apie meilės ir įsipareigojimų įžadus, kuriuos greitai vienas kitam duoti galės ne tik tradicinės seksualinės orientacijos poros, bet ir gėjai bei lesbietės.
 
  

Žymos: Prancūzija, Gėjai

Komentarai

Naujausi straipsniai