Tiesa.com   |   2011-04-21

Padegta Šv. Šeimynos bažnyčia Barselonoje

  
Padegta Šv. Šeimynos bažnyčia Barselonoje Iš Antonio Gaudi projektuotos bazilikos evakuota apie pusantro tūkstančio lankytojų.

Antradienio rytą liepsnos siautėjo garsiojoje Barselonos Šv. Šeimynos (Sagrada Familia) bažnyčioje. Ugnis įsiplieskė, kaip įtariama, dėl tyčinio padegimo, praneša AFP naujienų agentūra.

Liepsnos buvo greit numalšintos, bet saugumo sumetimais iš Antonio Gaudi projektuotos bazilikos evakuota apie pusantro tūkstančio lankytojų. Nukentėjusių turistų nėra, keturi darbuotojai dėl apsinuodijimo smalkėmis išgabenti į ligoninę.
Pasak Barselonos mero Jordi Hereu, smarkiai apdegė kai kurie zakristijos baldai ir įrengimai, nes gaisras kilo būtent čia. Žiniasklaidos teigimu, apie 55 metų vyriškis, kaip įtariama, nestabilios psichikos, padegė čia buvusias sutanas, tačiau liepsnos buvo greit užgesintos ir ant garsiojo statinio sienų persimesti nespėjo. Jau popietę bazilika vėl buvo atidaryta lankytojams.
 
1882-aisiais pradėta ir iki šiol nebaigta statyti A. Gaudi katedra su aštuoniais bokštais yra viena pagrindinių Barselonos įžymybių. Joje kasdienės mišios laikomos tik nuo pernai metų, kai popiežius Benediktas XVI pašventino katedrą. Iki tol mišios būdavo laikomos tik kriptoje.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai